09:47 08.02.2019

НБУ регламентував валютні інтервенції на умовах своп

3 хв читати
НБУ регламентував валютні інтервенції на умовах своп

Національний банк України (НБУ) з 7 лютого може здійснювати валютні інтервенції на умовах своп, тобто із зобов'язанням зворотного продажу валют, повідомляється на веб-сайті центробанку.

Відповідні операції передбачені постановами "Про затвердження положення про здійснення валютних інтервенцій НБУ на валютному ринку України" №26 від 31 січня і "Про затвердження змін до положення про проведення НБУ операцій з купівлі/продажу іноземної валюти на умовах своп" №29 від 5 лютого, а також рішенням правління "Про деякі умови здійснення НБУ операцій на умовах своп" №100-рш від 5 лютого 2019 року.

НБУ уточнює, що до положення №26 також було перенесено всі норми щодо здійснення НБУ валютних інтервенцій, які втратили чинність зі набуттям чинності 7 лютого законом "Про валюту і валютні операції".

За даними центробанку, інтервенції на умовах своп у форматі "гривня/іноземна валюта" можуть проводитися в будь-якій з існуючих форм валютних інтервенцій: валютного аукціону, за єдиним курсом або за найкращим курсом. Інтервенції на умовах своп у форматі "іноземна валюта/іноземна валюта" проводитимуться лише у формі за єдиним курсом.

Нацбанк має намір використовувати цей інструмент для згладжування як актуальних, так і потенційних коливань на валютному ринку.

Досі центробанк використовував операції своп лише з метою регулювання ліквідності банківської системи - такі операції проводилися тільки шляхом купівлі Нацбанком валюти у банків.

Максимальний термін свопу (як для підтримки ліквідності, так і валютних інтервенцій) не може перевищувати 30 календарних днів.

З огляду на стан валютного ринку та структуру валютної ліквідності у банківській системі найбільш затребуваними можуть бути операції з доларами США та євро. Водночас інтервенції на умовах своп можуть здійснюватися і з іншими валютами, в яких формуються міжнародні резерви.

Національний банк також затвердив єдиний принцип ціноутворення за такими операціями. Передбачається, що показник, який відображає різницю між процентними ставками під час купівлі центробанком валюти у банків на умовах своп, не може бути меншим за різницю облікової ставки "плюс" 2 відсоткові пункти (в. п.) і ставки Libor (для відповідного терміну і валюти) "мінус" 1 в. п. Під час продажу валюти Нацбанком цей показник не може бути більшим за різницю облікової ставки "мінус" 2 в. п. і ставки Libor "плюс" 1 в. п.

Валютні інтервенції на умовах своп Нацбанк здійснюватиме на нерегулярній основі як додатковий інструмент для згладжування курсових коливань відповідно до "Стратегії валютних інтервенцій НБУ на 2016-2020 роки".

"Інтервенції на умовах своп будуть сприяти згладжуванню коливань на валютному ринку, які можуть бути наслідком тимчасових диспропорцій у структурі валютної ліквідності банків. Крім того, Нацбанк зможе ефективніше впливати на загальний попит і пропозицію грошей в Україні і, відповідно, виконувати своє головне завдання - забезпечувати цінову стабільність", - констатується в повідомленні.

Загрузка...
Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

НБУ в листопаді збільшив резерви на 2,5% - до $21,9 млрд

Мітинги біля НБУ підтверджують правильність діяльності регулятора - в.о. заступника держсекретаря США

Новий УРП-конкурс із розробки вуглеводнів на шельфі Чорного моря може бути оголошено у березні 2020 року - голова Держгеонадр

Маркарова вважає передчасним говорити про обговорювану урядом стратегію щодо ВВП-варантів

Білорусь хоче ціну на газ на рівні Смоленська плюс транспортування - прем'єр Румас

Рада НБУ визнала валютно-курсову політику Нацбанку неефективною

Польсько-румунський консорціум Vekto - Iridex Group Plastic переміг у тендері на рекультивацію львівського полігону ТПВ "Грибовичі"

"Кернел" купив ОЕЗ "Еллада" в Кропивницькому за $ 21 млн

Новак: міністерська тристороння зустріч щодо газу може відбутися наступного тижня

Рада прийняла закон про ліквідацію схем у сфері оцінки нерухомості

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА