12:50 25.02.2021

Рада НБУ рекомендує можливий перегляд умов і параметрів довгострокового рефінансування та операцій своп процентної ставки

2 хв читати
Рада НБУ рекомендує можливий перегляд умов і параметрів довгострокового рефінансування та операцій своп процентної ставки

Рада Національного банку України (НБУ) рекомендувала правлінню Нацбанку розглянути можливість перегляду умов і параметрів інструментарію довгострокового рефінансування НБУ через низьку мультиплікацію таких кредитів у кредити реального сектору.

Як зазначено в повідомленні на сайті НБУ за підсумками засідання ради, що відбулося 23 лютого, метою такого можливого перегляду є "підвищення ефективності функціонування інституту фінансового посередництва та розширення банківського кредитування економіки".

Окрім того, рада рекомендувала правлінню НБУ "удосконалити порядок проведення на міжбанківському ринку операцій своп процентної ставки шляхом перегляду параметрів та умов проведення таких операцій з метою мінімізації ризиків".

Серед інших пропозицій - дослідження ефективності грошово-кредитної політики в Україні в режимі інфляційного таргетування та рівня "заякореності" інфляційних очікувань. За його підсумками рада очікує від Нацбанку пропозицій щодо вдосконалення підходів до реалізації грошово-кредитної політики в Україні.

Окрім того, рада хоче почути від правління причини зниження ефективності фінансового посередництва, погіршення трансмісії облікової ставки на ринках держоблігацій і споживчого кредитування та "стрімкого підвищення дохідності державних облігацій" (ОВДП). Її також турбує посилення зовнішньої вразливості економіки через зростання валютної заборгованості суб'єктів економіки та підвищення фундаментального тиску на рівень нейтральної ставки за рахунок скорочення попиту на гроші та підвищення пропозиції глобальних заощаджень.

"Поінформувати Раду Національного банку про запровадження комплексу заходів, спрямованих на активізацію кредитування в Україні", - йдеться в повідомленні.

Серед інших рекомендацій ради правлінню - посилити комунікації Нацбанку з обґрунтування допустимості виходу інфляції за межі цільового коридору 5%+/-1 п. п. з огляду на немонетарний характер проінфляційних чинників, а також дослідити точність прогнозних моделей НБУ банку порівняно з іншими центральними банками та поліпшити їх.

Окрім того, Рада НБУ зацікавилася можливими кліматичними змінами в Україні та світі і попросила правління проаналізувати можливість їх врахування для забезпечення сталого економічного розвитку України.

У частині рекомендацій уряду Рада НБУ пропонує запустити дорожню карту розвитку інституту первинних дилерів та маркет-мейкерів на ринку ОВДП, встановивши відповідні вимоги до підтримки ними ліквідності на вторинному ринку ОВДП.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Термін експлуатації більшості діючих енергоблоків українських АЕС може бути продовжений до 60 років - "Енергоатом"

Мінрегіон розробив проекти порядків визначення вартості будівництва, проектних робіт та їхньої експертизи

Суд переніс на 27 квітня розгляд апеляції ПриватБанку на рішення Госпсуду за позовами НЗФ

Курс біткойна поставив новий рекорд, здолавши позначку в $62 тис.

Шмигаль доручив міністерствам розробити модель забезпечення суспільних інтересів у роботі ринку газу

"Укрзалізниця" через низький попит тимчасово скасовує три поїзди до Закарпаття

На трасі Татарів - Кам’янець-Подільський на Івано-Франківщині відремонтують три мости

"Астарта" у 2020 році збільшила EBITDA на 45,6%

Пасажиропотік українських аеропортів скоротився на 54%

"Нова пошта" переобрала наглядову раду та ввела до неї директора Школи HRM

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА