Інтерфакс-Україна
17:20 09.10.2020

СОТ вперше очолить жінка, до фінального раунду вийшли дві претендентки

2 хв читати
СОТ вперше очолить жінка, до фінального раунду вийшли дві претендентки

До фінального раунду вибору нового генерального директора Світової організації торгівлі (СОТ) вийшли дві претендентки: колишній керуючий директор Світового банку Нгозі Оконджо-Івеала та міністр торгівлі Республіки Корея Ю Мен Хі.

Отже, СОТ вперше в історії очолить жінка.

Голова генради СОТ, представник Нової Зеландії Девід Вокер і координатори, які працювали з ним, оголосили, що з п'яти кандидатів були обрані дві жінки, які отримали найширшу підтримку з боку членів СОТ. Одна з них стане сьомим гендиректором організації, зазначається в повідомленні СОТ.

"Наша ціль, як і раніше, полягає в тому, щоб заохочувати і полегшувати досягнення консенсусу між членами та сприяти переходу від цього фінального списку з двох кандидатів до ухвалення рішення про призначення", - заявив Вокер.

Третій етап консультацій розпочнеться 19 жовтня і триватиме до 27 жовтня. Вокер зазначив, що затвердити нового главу організації належить генеральній раді. Ймовірно, це станеться у першій половині листопада.

Оконджо-Івеала була висунута кандидатом на посаду глави СОТ від Нігерії. За час своєї кар'єри вона працювала міністром фінансів, а також міністром закордонних справ цієї країни. За 25 років роботи в СБ Оконджо-Івеала обіймала низку високих посад, включаючи посаду керуючого директора (друга за важливістю позиція в банку). Також вона двічі претендувала на посаду президента СБ.

Оконджо-Івеала, якій наразі 66 років, є визнаним експертом із ринків. На сьогодні вона очолює Глобальний альянс з вакцин та імунізації (GAVI).

Ю Мен Хі (53 роки) стала першою жінкою, яка очолила міністерство торгівлі Республіки Корея. Вона пропрацювала в різних держустановах чверть століття. Ю Мен Хі є фахівцем з питань міжнародної торгівлі, зокрема, брала участь у ключових для Республіки Корея торгових переговорах з США та Китаєм.

Як повідомлялося раніше, попередній гендиректор СОТ Роберто Азеведо залишив посаду 31 серпня, не допрацювавши рік до кінця свого другого терміну, офіційно - через особисті причини. Він очолював СОТ із вересня 2013 року, його другий чотирирічний термін розпочався у вересні 2017 року.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Українські експортери отримають ще рік на підготовку до виконання вимог регламенту EUDR

Енергокомітет Ради пропонує підвищити з 5% до 7% вимоги до вмісту біоетанолу в бензинах з 1 липня 2026р.

Подано понад 13 млн заявок на 1 тис. грн "Зимової підтримки", 4 млн українців уже отримали виплати

Елеватори не встигають сушити кукурудзу врожаю-2025 через надмірну вологість - аналітики

Бізнес закликає Кабмін зробити безперервною процедуру перебронювання працівників із чинною відстрочкою

"Ковальська" розпочала видобуток річкового піску на Жавинському родовищі в Чернігівській області

Ексвласники ПриватБанку не сплатили понад $3 млрд за рішенням Високого суду Англії, банк переходить до примусового виконання

Україна та МВФ досягли домовленості про нову 4-річну програму EFF на $8,1 млрд на рівні персоналу

Україна та власники ВВП-варантів відновили переговори щодо реструктуризації

Україна імпортувала за 10 міс. картоплі у 5,1 раза більше, ніж рік тому

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА