20:28 29.09.2021

Кабмін пропонує перейти від квартальної до щомісячної звітності за ЄСВ

1 хв читати
Кабмін пропонує перейти від квартальної до щомісячної звітності за ЄСВ

Кабінет Міністрів ініціює перехід від квартальної звітності із внесення соціального внеску (ЄСВ) та єдиного податку до щомісячної.

Законопроект із відповідними змінами до Податкового кодексу уряд затвердив на засіданні в середу з ініціативи Пенсійного фонду і внесе до Верховної Ради.

Згідно з пояснювальною запискою до законопроекту, підготовленою Мінсоцполітики та оприлюдненою на сайті Кабміну, об'єднання звітності із виплати ЄСВ та єдиного податку з 1 січня 2021 року призвело до низки негативних моментів. Зокрема, до відстрочення від одного до трьох місяців надходження до реєстру відомостей про зарплату працівників, сплату ЄСВ, страхового стажу, а також несвоєчасного включення звітних періодів для розрахунку соцвиплат.

На думку авторів законопроекту, це послабило платіжну дисципліну щодо ЄСВ та змістило до трьох місяців термін розрахунку показників середньої зарплати, з якої сплачено страхові внески. Крім того, щоквартальний внесок робить неможливим щомісячний аналіз основних показників, що впливають на наповнення Пенсійного фонду, зазначається в документі.

Мінсоцполітики вважає, що щомісячне надання податковій службі даних про сплату роботодавцем єдиного внеску також дасть змогу своєчасно розраховувати страховий стаж та отримувати відповідні соціальні виплати, зазначено в пояснювальній записці.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА