Інтерфакс-Україна
07:57 31.12.2022

Постачання дизпалива з Угорщини нафтопродуктопроводом "Самара-Західний напрямок" у 2022р. склали 114 тис. тонн

1 хв читати
Постачання дизпалива з Угорщини нафтопродуктопроводом "Самара-Західний напрямок" у 2022р. склали 114 тис. тонн

"Укртранснафта", оператор нафтотранспортної системи країни, серед основних досягнень воєнного 2022 року називає запуск переданого їй нафтопродуктопроводу "Самара – Західний напрямок" (СЗН) у реверсі для постачання дизельного палива з території Угорщини в Україну.

"Це дозволило підтримати паливний ринок України в кризовий момент і забезпечити наявність пального для понад 2,5 млн автовласників. Протягом цього року нафтопродуктопроводом було перекачано 114 тис. тонн дизельного палива", - повідомила компанія на фейсбук-сторінці у п'ятницю.

Як повідомлялося, трубопровід був побудований за часів СРСР для прокачування дизельного палива з РФ та Білорусі як для внутрішніх потреб України, так і для транзиту в Європу, зокрема, в Угорщину. Проєктна потужність магістралі – 3,5 млн тонн на рік.

Українська ділянка нафтопродуктопроводу після проголошення незалежності України мала перейти у власність держави на підставі правонаступництва, як магістральна. Водночас, структура російської "Транснафти" не передала його у власність України.

Українська ділянка СЗН тривалий час належала ТОВ "Прикарпатзахідтранс" (Рівне), але в результаті судових розглядів була повернута до держвласності на початку 2021 року. Переможцем конкурсу на управління ним стала "Укртранснафта", яка у вересні 2021 року отримала всі необхідні документи для експлуатації української гілки СЗН та підтвердила готовність поновити його роботу.

 

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

"Укрзалізниця" заявляє про необхідність покриття дефіциту ліквідності 48,8 млрд грн у 2026 році без погашення євробондів

Яценюк: $300 млрд російських суверенних активів не вистачить на компенсацію втрат України

На Чернігівщині створять індустріальний парк, де виготовлятимуть варення і компоти

"Нафтогаз" та ATLANTIC-SEE LNG TRADE S.A. домовилися про співпрацю для постачання американського LNG в Україну

"Укрнафта" оновила 50% парку спецтехніки за три роки

Яценюк: Грошей в наступному році не буде стільки, скільки в поточному, до цього треба бути готовим

Ощадбанк притягне до відповідальності винних за умисне пошкодження систем життєзабезпечення ТОК Gulliver

"Інтерпайп" зміцнює відносин з країнами MENA у преміальному та напівпреміальному сегментах через стрімкий розвиток енергосектору

Яценюк: українська економіка попри певні обмеження є економікою воєнного часу

"Нафтогаз" та ORLEN узгодили поставки ще не менше 300 млн куб. м американського LNG в Україну

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА