Інтерфакс-Україна
10:41 21.04.2025

Нацбанк за борги відсудив у Бахматюка офіс Ukrlandfarming у Києві

3 хв читати
Нацбанк за борги відсудив у Бахматюка офіс Ukrlandfarming у Києві

Північний апеляційний господарський суд дозволив Національному банку України (НБУ) як забезпеченому кредитору звернути стягнення на комплекс будівель та споруд у Києві біля станції метро "Житомирська" (пр.Берестейський, 121в) шляхом їхнього продажу на прилюдних торгах, повідомила пресслужба НБУ.

НБУ додав, що 14 квітня Касаційний господарський суд у складі Верховного Суду відмовив ініціюючому кредитору ТОВ "ФК "Монополіум Фінанс" у відкритті касаційного провадження.

Власником майна є ТОВ "Торговий дім "Трансмагістраль", яке належить ПрАТ "Агрохолдинг Авангард" Олега Бахматюка. На Берестейському проспекті, 121в розташовані головні офіси агрохолдингів "Укрлендфармінг" і Avangardco.

Регулятор нагадав, що з 2008-го до 2014 року банк "Фінансова ініціатива" Бахматюка взяв у НБУ п'ять кредитів рефінансування під заставу цих будівель. Оскільки банк не виконував зобов'язання, Нацбанк у 2018 році подав позов про стягнення заставного майна. У 2022 році було відкрито провадження про банкрутство ТОВ "Торговий дім "Трансмагістраль", у процедурі якого були визнані вимоги НБУ на суму понад 3 млрд грн.

Господарський суд Києва у вересні 2024 року не задовольнив заяву НБУ про дозвіл звернути стягнення на заставне майно, але апеляційний суд підтримав позицію Нацбанку.

Банк "Фінансова ініціатива" визнано неплатоспроможним у 2015 році, а його загальна заборгованість перед НБУ становить 7 млрд грн.

НБУ у січні 2025 року виграв останній суд про стягнення з Бахматюка як з поручителя "Фінансової інціативи" 1,8 млрд грн.

Як повідомлялося, Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) та Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) у березні 2024 року передали до суду обвинувальний акт проти Бахматюка як колишнього бенефіціара VAB Банку. Його обвинувачують у заволодінні 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту, виданого VAB Банку у 2014 році.

"Укрлендфармінг" є одним із найбільших агрохолдингів в Євразії. Займається вирощуванням зернових, вирощуванням великої рогатої худоби, дистрибуцією техніки, добрив та насіння.

Агрохолдинг залишається одним із найбільших в Україні попри $1,2 млрд отриманих збитків внаслідок військової агресії РФ. Зокрема, йдеться про найбільшу в Європі птахофабрику "Чорнобаївська" (Херсонська обл.), де через вторгнення РФ загинуло 4,5 млн голів птиці, було знищено майно та комунікації, а обладнання вивезено окупантами на територію РФ. Також ворог знищив низку птахофабрик в інших регіонах: зруйновані, пограбовані або суттєво постраждали через обстріл птахофабрики на Миколаївщині, на Донеччині (птахофабрики "Донецька", також у Волновасі та Бахмуті), птахофабрики на Київщині. Втрачено для агропромислового виробництва 160 тис. га орної землі, знищено та розграбовано регіональні бази та елеватори у Херсонській, Миколаївській, Донецькій, Луганській, Запорізькій та Харківській областях, а також у Київській області та поблизу Києва.

Значна частина фінансових зобов'язань ULF перебуває у стані дефолту, починаючи з 2017 року. У листопаді 2017 року група міжнародних кредиторів "Укрлендфармінгу" та "Авангарду" в листі до уряду України оцінювала загальну суму тіла боргових зобов'язань групи ULF приблизно в $1,65 млрд: близько $1,25 млрд боргових зобов'язань перед міжнародними кредиторами і близько $400 млн - перед українськими банками (включаючи державні банки). Своєю чергою борг перед міжнародними кредиторами, за їхніми даними, складався на той момент із близько $775 млн у вигляді єврооблігацій і $475 млн у вигляді кредитної заборгованості перед європейськими та американськими банками (і їхніми відповідними страховиками кредитного ризику).

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

АРМА оголосила другий конкурс на управління столичним БФК Gulliver

"Укртрансгаз" розпочав сезон закачування газу в ПСГ – "Нафтогаз"

ДТЕК за тиждень відновив електропостачання майже 106 тис. абонентів у трьох областях

Фермерам прифронтових областей нададуть насіння кукурудзи під посівну-2025

"Укргазвидобування" у березні відновило більше половини втрачених через обстріли 50% обсягів видобутку

"Нафтогаз" з початку 2025р. законтрактував 1,5 млрд куб. м газу

Максимум споживання е/е у Великдень був на третину меншим попередньої неділі, продовжує спадати

Режим експортного забезпечення агротоварів за 4 міс. допоміг залучити до держбюджету додаткові 200 млрд грн - Гетманцев

Україна завершила сезон відбору газу з ПСГ

Качка: у проекті угоди із США про копалини не йдеться про передачу об'єктів безпосередньо в інвестиційний фонд

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА