16:39 15.04.2021

ВР у першому читанні схвалила законопроект про позбавлення волі за недостовірне декларування

2 хв читати
ВР у першому читанні схвалила законопроект про позбавлення волі за недостовірне декларування

Верховна Рада має намір запровадити обмеження або позбавлення волі за зазначення недостовірних даних у декларації про майно і доходи або неподання такої декларації.

Прийняття відповідного законопроекту №4651 за основу на позачерговому пленарному засіданні українського парламенту в четвер підтримали 283 народні депутати.

Проект закону пропонує внести зміни до ст. 366-2 Кримінального кодексу (декларування недостовірної інформації), передбачивши, що умисне внесення недостовірних відомостей до декларації, які відрізняються від достовірних на суму від 500 до 2000 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, карається штрафом від 3000 до 4000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або громадськими роботами на термін від 150 до 240 годин, або обмеженням волі терміном до двох років із позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю терміном до трьох років.

Якщо суб'єкт декларування умисно вніс недостовірні відомості, що відрізняються від достовірних на суму більше ніж 2000 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, то пропонується встановити покарання у вигляді штрафу від 4000 до 5000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або громадських робіт на термін від 150 до 240 годин, або обмеження волі терміном до двох років, або позбавлення волі на той самий термін із позбавленням права обіймати певні посади терміном до трьох років.

Крім того, згідно із законопроектом пропонується внести зміни до ст. 366-3 Кримінального кодексу (неподання суб'єктом декларування декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування), згідно з якими за умисне неподання декларації передбачається карати штрафом від 2500 до 3000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або громадськими роботами на термін від 150 до 240 годин, або позбавленням волі терміном до двох років з позбавленням права обіймати певні посади терміном до трьох років.

Як повідомлялося, в січні законопроект про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу щодо вдосконалення відповідальності за декларування недостовірної інформації (№4651) в парламенті зареєстрував президент України Володимир Зеленський.

Прожитковий мінімум для працездатних осіб нині становить 2 тис. 270 грн.

Неоподатковуваний мінімум доходів громадян – 17 грн.

Курс Національного банку України станом на 15 квітня: 27,9765 грн/$1.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Байден заявив про бажання брати участь у передвиборчих дебатах із Трампом

До Дня Києва 42 тисячі киян, постраждалих внаслідок катастрофи на ЧАЕС, отримають матеріальну допомогу - Кличко

Пропозиція США щодо використання відсотків від заморожених активів РФ для України набирає обертів у G7

Столтенберг: ще не пізно для перемоги України, але союзникам необхідно прискоритися

Закриють 60 км фронту: Порошенко передав у війська ще три системи РЕБ "Ай-Петрі"

Кулеба закликав союзників активізувати виробництво зброї та "перейти від співчуття до запобігання загибелі людей"

Світова більшість має бути на Саміті миру - Зеленський

НАДС ініційовано навчальну програму "Комунікація та взаємодія з ветеранами/ветеранками на державній службі" для публічних службовців

Завдяки підтримці столичної громади 101 бригада знищила російської техніки майже на 35 мільйонів доларів

Зеленський подякував прем'єр-міністру Великої Британії за виділення найбільшого пакета оборонної підтримки

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА