16:02 30.01.2025

ЄБА підтримує законопроєкт щодо недопущення порушень з боку представників ТЦК та СП, а також ВЛК

2 хв читати
ЄБА підтримує законопроєкт щодо недопущення порушень з боку представників ТЦК та СП, а також ВЛК

Європейська Бізнес Асоціація (ЄБА) підтримує законопроєкт №12442, яким вносяться зміни до Кримінального кодексу України для недопущення порушень з боку уповноважених представників територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП), голів та членів військово-лікарських комісій (ВЛК).

"Після посилення процесів мобілізації, а також змін, що відбувалися в процесі бронювання та отримання статусу критичності (наприкінці року через аудит значна кількість підприємств не змогли своєчасно оновити статус критичності через перегляд процедур та призупинення процесу бронювання), фіксується значна кількість випадків, коли навіть заброньованих співробітників критично важливих підприємств намагаються мобілізувати, а також коли ВЛК відбувається досить формально, без надання можливості зібрати всі необхідні документи для підтвердження стану здоров’я", - повідомляється на сайті організації в четвер.

Наголошується, що це призводить до ускладнення або навіть зупинок роботи компаній, має негативний вплив на економіку та, відповідно, на надходження до бюджету, які є фактично єдиним джерелом фінансування для збройних сил.

Крім того, витрачаються час та ресурси на доведення необхідності збереження висококваліфікованих спеціалістів в економіці, у навчання яких інвестуються величезні кошти та роки.

В ЄБА пояснили, що цей проєкт закону повинен виправити ситуацію та запровадити відповідальність за вищезазначені дії представників уповноважених органів.

У зв’язку з цим асоціація заявила про свою підтримку цієї законодавчої ініціативи.

"Після посилення відповідальності бізнесу за мобілізаційні процеси цей законопроєкт є логічним продовженням реформи мобілізаційного законодавства, адже посилення відповідальності має відбуватися для усіх сторін процесу", - додали в ЄБА.

На думку бізнесу, саме тому прийняття законопроєкту може дозволити збалансувати систему державного управління та створити прозорі та справедливі умови для усіх сторін, попередити корупційні зловживання, а також гарантувати критично важливому для підтримки економіки бізнесу стабільну роботу та прогнозованість виробничих процесів.

Як повідомлялосч, 27 січня в Раді було зареєстровано відповідний законопроєкт №12442 про внесення змін до Кримінального кодексу щодо запровадження кримінальної відповідальності за порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію, вчинені керівниками територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, головами та членами військово-лікарських комісій.

Серед авторів законопроекту - Максим Павлюк (фракція “Слуга народу”), Вадим Івченко ("Батьківщина"), Володимир Арешонков (депутатська група "Довіра").

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Українські борошномели скаржаться на складності із закупівлею пшениці - аналітики

Банк Кредит Дніпро у вкладеннях в цінні папери зберігатиме пріоритет за ОВДП

Угорщина наполягає на гарантіях щодо переговорів про транзит газу через Україну

Експорт української пшениці пожвавився, ціни на внутрішньому ринку не відстають від світових - аналітики

Для понад 10 млн громадян пенсії підвищаться на 11,5% в результаті індексації з 1 березня – Шмигаль

Кредитний портфель банку "Кредит Дніпро" у 2024р збільшився вдвічі – голова правління

Загальні втрати агросектору від вторгнення РФ оцінюються в $80 млрд – міністр агрополітики

Аеропорт Кишинева у 2025 р. планує зростання пасажиропотоку на 21%

Рішення щодо перспектив автономних торговельних заходів прийматиметься з урахуванням ситуації в Україні – польський міністр

"Укренерго" закликає бізнес підключати до енергосистеми власні резервні генеруючі установки

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА