Інтерфакс-Україна
11:18 28.02.2023

Корнієнко не вважає люстрацію бездоганним варіантом для України

2 хв читати
Корнієнко не вважає люстрацію бездоганним варіантом для України

Перший заступник голови Верховної Ради Олександр Корнієнко не вважає політичну люстрацію колишніх членів партій, заборонених в Україні, бездоганним варіантом через завідомо програні позови в Європейському суді з прав людини.

"Пропонують політичну люстрацію знову застосувати. Наприклад, пропонують заборонити висуватися (брати участь у виборах - ІФ-У) колишнім депутатам від "ОПЗЖ" (партія "Опозиційна платформа - За життя", заборонена в Україні - ІФ-У). Це можна зробити легко. Одним законом. Але будуть позови до Європейського суду з прав людини. Вони будуть програні Україною. Тому що такі прецеденти вже були і з іншими країнами, і з Україною... Позови щодо люстрації ми програвали. Потім у нас будуть зобов'язання відновлювати це все", - сказав Корнієнко в ефірі національного телемарафону у вівторок.

На думку Корнієнка, у "топів" заборонених партій немає жодних шансів бути обраними, і до законодавчого органу, і до органів місцевого самоврядування, оскільки виборці добре ознайомлені з їхньою діяльністю - "всі знають їхні прізвища, всі знають, чим вони займалися".

Перший віцеспікер зазначив, що не потрапити до виборних органів влади рядовим членам заборонених партій допоможе широка інформаційна кампанія.

"Я думаю, що перед виборами ці люди (фото, біографії цих людей - ІФ-У) точно будуть розклеєні по всіх стовпах і внизу під ними буде написано "ОПЗЖ". І шанси їх кудись обрати будуть мінімальними", - сказав Корнієнко.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Україна запропонувала партнерам конструктивні пропозиції щодо формату захисту, як передбачає 5 стаття договору НАТО - Зеленський

Позов про розподіл майна подружжям Порошенків є захистом можливості фінансувати допомогу ЗСУ і політичну діяльність, заявили в "Євросолідарності"

Кличко: Окупація України РФ неприйнятна, але нас примушують до територіальних поступок

Трамп: Україна ніколи не зможе вступити до НАТО, а Крим залишиться з Росією

Сікорський: Ми не будемо вказувати Україні, на які компроміси йти

Порошенко закликав передати "Тауруси" і ухвалити резолюції на підтримку територіальної цілісності України

Кличко вважає, що Україну можуть змусити поступитися частиною територій, але це буде тимчасовим рішенням

Понад 7 млн канадців проголосували на виборах до опублікування всіх передвиборчих програм

Україна наполягає на тому, щоб Крим офіційно не визнавали російським, – ЗМІ

Порошенко обговорив з головою МЗС Польщі євроінтеграцію України та мирний процес

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА