Інтерфакс-Україна
14:40 30.01.2025

Депутат: ПАРЄ підтвердила – нічого про Україну без України

2 хв читати
Депутат: ПАРЄ підтвердила – нічого про Україну без України

Парламентська асамблея Ради Європи підтримала резолюцію "Відданість Європи справедливому і тривалому миру в Україні", повідомила членкиня постійної делегації Верховної Ради у ПАРЄ Євгенія Кравчук (фракція “Слуга народу”).

“ПАРЄ підтвердила – нічого про Україну без України і підтримала формулу «мир через силу» - “peace through strength”! Резолюція «Відданість Європи справедливому і тривалому миру в Україні» була прийнята 86 голосами “за”, - написала Кравчук у Фейсбуці у четвер.

За її словами, у резолюції враховано правки української делегації

“Асамблея визнала, що Путін має бути притягнутий до відповідальності за численні терористичні акти, які були вчинені проти цивільного населення під його правлінням”, - написала Кравчук.

Вона також наголосила, що у документі зафіксовано: тривалий мир можливий лише за умови відмови РФ від імперських амбіцій та проведення деколонізації, а зусилля, спрямовані на досягнення миру, повинні підтримувати і доповнювати принцип “мир через силу”.

“ПАРЄ підкреслює, що будь-які мирні переговори мають відбуватися за участю України та з повагою до її права визначати власне майбутнє, включаючи її суверенне право на продовження інтеграції до ЄС, а також членство в інших міжнародних організаціях”, - написала Кравчук.

Вона також відзначила, що у резолюції закріплено право України як жертви агресії на повне відшкодування або компенсацію завданої шкоди.

“Асамблея визнала (вперше (!), що Китайська Народна Республіка є вирішальним чинником, що сприяє агресивній війні рф проти України, і закликає КНР припинити надавати підтримку російській військовій машині”, - проінформувала народна депутатка.

За словами Кравчук, резолюція містить положення щодо збільшення гуманітарної допомоги для задоволення нагальних потреб цивільного населення, а також підтримку зусиль з розмінування в Україні для усунення загрози, яку становлять наземні міни та боєприпаси, що не вибухнули.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Американці побоюються, що Трамп занадто тісно пов'язаний з Росією, - опитування Reuters/Ipsos

Втрати ворога на Покровському напрямку становлять 344 одиниці живої сили - Генштаб

З початку доби Сили оборони відбили 128 ворожих атак - Генштаб

Келлога усунули від мирних перемовин на вимогу РФ через його близкість до України - ЗМІ

Рютте після зустрічі з Трампом: НАТО є сильним, і разом ми робимо його ще сильнішим

Семеро цивільних, в тому числі четверо дітей постраждали через атаку російських БпЛА - Синєгубов

США не продовжили ліцензію на купівлю російської нафти закордонними компаніями

Україна довіряє американським та європейським можливостям контролю та верифікації припинення вогню – Зеленський

Заяви Путіна свідчать про плани відмовитися від тиші на фронті, треба на нього тиснути і вводити санкції – Зеленський

Зеленський: У час Рамадану може з'явитись можливість почати робити сильні дипломатичні кроки заради миру

РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА