Інтерфакс-Україна
12:54 25.03.2025

Ryanair може скоротити програму відновлення польотів з України - О'Лірі

3 хв читати
Ryanair може скоротити програму відновлення польотів з України - О'Лірі

Виконавчий директор найбільшої європейської бюджетної авіакомпанії Ryanair Майкл О'Лірі повідомив про радіотишу в перемовинах з українськими аеропортами, через що авіакомпанія може скоротити програму відновлення польотів з України.

"Ми розробили амбітний план, який передбачає, що протягом першого року після відкриття неба над Україною доставимо 5 млн пасажирів в/з України, а впродовж п'яти років збільшимо цей показник до 10 млн… Ми подали п'ятирічний план зростання до аеропортів, до "Борисполя" (міжнародний аеропорт (МА) "Бориспіль" - ІФ-У). Але розчаровує те, що ми не повертаємося до цього питання вже понад два роки", - сказав О'Лірі на організованій аналітичним центром We Build Ukraine конференції "Логістика як драйвер економічного зростання".

Він зазначив, що попри неодноразові нагадування і в Борисполі (МА "Бориспіль"), і в Одесі (Одеський аеропорт) вже два роки поспіль зберігається радіотиша.

"Ми просили про зустріч з ними, а натомість отримуємо повідомлення на електронну пошту (…) Якби ми пропонували таке зростання будь-якому іншому аеропорту чи будь-якій іншій країні Європи, вони б відповіли на наші пропозиції", - пояснив він.

Виконавчий директор Ryanair повідомив, що наразі має заплановану зустріч з комерційним директором МА "Бориспіль", яка має відбутися на цьому тижні.

"Ми дуже розчаровані. Якщо ми не досягнемо згоди щодо витрат (costs - ІФ-У), ми почнемо польоти в Україну, але в значно менших масштабах", - сказав О'Лірі.

За його словами, у випадку скорочення програми Ryanair, розпочавши польоти з МА "Бориспіль" або Львівського аеропорту, за перший рік зможе перевезти 1 млн пасажирів замість 5 млн.

"Масштаб відновлення і масштаб зростання трафіку, який Україна може потенційно отримати з Ryanair, залежить від взаємодії з аеропортами. З урядом теж, але насамперед із аеропортами. І нам потрібно, щоб деякі аеропорти повернулися до нас з нашими пропозиціями, які лежать на їхньому столі з липня 2023 року", - сказав виконавчий директор Ryanair.

Раніше повідомлялося, що Ryanair оголосила про зобов'язання відновити польоти в/з України за низькими тарифами протягом восьми тижнів після відкриття повітряного простору України. Компанія планувала розмістити в Києві, Львові та Одесі до 30 нових Boeing 737 MAX вартістю понад $3 млрд. Зазначалося, що вона готова здійснювати до 600 рейсів на тиждень. На додачу авіаперевізник планував відкрити щоденні рейси між Києвом, Львовом та Одесою, щойно аеропорти будуть готові до цього.

Зазначалося, що в перші 12 місяців після початку роботи авіакомпанія планує вийти на більше ніж 5 млн пасажиромісць на рік і має намір наростити їх до 10 млн впродовж п'яти років.

Компанія також розглядала можливість будівництва в Україні власної інфраструктури технічного обслуговування літаків, зокрема цеху з обслуговування авіаційних двигунів, інвестиції в який становитимуть до $500 млн.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Українські виробники добрив обговорили контроль імпорту та можливості збільшення експорту

Угода про інвестфонд відбудови зобов’язує Україну забезпечити захист активів та інвестицій незалежно від змін законодавства – юрист

Посли країн G7: Високо оцінюємо лідерство НБУ у впевненому проходженні через період викликів

Україна отримала 1 млрд євро від ЄС у межах програми ERA

Пролонговані ліцензії на надрокористування залишаться поза межами угоди з США про інвестфонд – Свириденко

Угода із США перспективна для українських greenfield-компаній з дозволами на поклади критичних мінералів – думка

Собівартість будівництва зросла вдвічі з початку війни - DIM

Україна розраховує на внески США в інвестфонд грошима та за рахунок військової допомоги вже цього року

Україна до кінця року планує схвалити пакет законів для інтеграції до енергоринків ЄС – Галущенко

ЄБРР може частково покрити ризики ПриватБанку, Укргазбанку та Райффайзенбанку за кредитами на EUR1,1 млрд

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА