Інтерфакс-Україна
17:27 14.10.2024

Прикордонник із Волині, який працював на спецслужби РФ, отримав 15 років в'язниці

2 хв читати
Прикордонник із Волині, який працював на спецслужби РФ, отримав 15 років в'язниці

Суд засудив до 15 років позбавлення волі прикордонника, який діяв на Волині й передавав ворогові дані про пункти базування, маршрути руху та наявне озброєння Сил оборони, залучених до захисту регіону, повідомила Служба безпеки України.

"Ідеться про 40-річного помічника начальника відділу місцевого прикордонного загону, якого дистанційно завербувала фсб... Ним виявився кадровий співробітник фсб Олексій Добрицький, який дислокується у тимчасово окупованому Луганську. За матеріалами Служби безпеки суд призначив "кроту" 15 років тюрми з конфіскацією майна та позбавленням військового звання. Як встановило розслідування, прикордонник потрапив до уваги фсб, коли проходив службу на сході України. Згодом його відрядили до Волинської області, де він розпочав виконання ворожих завдань", - ідеться в повідомленні на сайті відомства в понеділок.

За інструкцією російської спецслужби агент збирав інформацію про пункти базування, маршрути руху та наявне озброєння Сил оборони, залучених до захисту регіону.

Найбільше окупантів цікавили локації укріпрайонів і орієнтовна кількість особового складу українських військ на оборонних лініях.

Крім того, як повідомила пресслужба Офісу генерального прокурора, засуджений за допомогою месенджера надав співробітнику ФСБ РФ зібрані ним конфіденційні відомості про колег і керівництво прикордонного загону. Він назвав їхні прізвища, посади, позивні, телефонні номери та інші дані.

Контррозвідники СБУ затримали зрадника в червні цього року та встановили його російського куратора.

Зазначається, що в обмін на співпрацю з окупантами зловмисник розраховував на "евакуацію" до РФ та "посаду" у військових формуваннях країни-агресора.

На підставі зібраних слідчими Служби безпеки доказів агента визнано винним за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану). Суд призначив йому 15 років в'язниці з конфіскацією майна та позбавленням військового звання.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Єрмак і радниця прем'єра Канади обговорили підготовку до телефонної розмови між Зеленським і майбутнім прем’єр-міністром Канади

Умєров обговорив з міністеркою оборони Іспанії посилення систем ППО, постачання боєприпасів та бронетехніки

Повідомлення про нібито оточення противником українських підрозділів в Курській області не відповідають дійсності - Генштаб

Зеленський проінформував Вселенського Патріарха про перемовини у Джидді

Зеленський доручив правоохоронцям залучити необхідні сили, щоб встановити всі факти вбивства активіста в Одесі

Україна розраховує на підтримку Святого Престолу у питанні звільненні українців, яких утримують у російських тюрмах - Зеленський

Чоловіка, який підозрюється у вбивстві активіста в Одесі, затримали – глава МВС

Третя окрема штурмова бригада офіційно розгортається в Третій армійський корпус - Білецький

Розширена онлайн-зустріч з підприємцями у межах платформи "Діалог влади та бізнесу" відбудеться 17 березня – ОП

Уряд затвердив розподіл субвенції на облаштування 60 укриттів у школах - Міносвіти

РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА