Інтерфакс-Україна
12:45 25.03.2025

Дві третини українців проти виборів до завершення війни

3 хв читати
Дві третини українців проти виборів до завершення війни

Менше чверті (22%) українців позитивно ставляться до ідеї проведення президентських чи парламентських загальнонаціональних виборів в Україні до завершення війни, натомість більшість опитаних, дві третини (66%) ставляться до цього негативно, свідчать результати соціологічного опитування, що проводилося соціологічною службою Центру Разумкова з 28 лютого по 6 березня 2025 року.

Серед тих, хто довіряє президенту України, а таких 60% серед всіх опитаних, лише 11% підтримали б такі вибори, не підтримали б 79%. Серед тих, хто не довіряє президенту, підтримка ідеї таких виборів хоча й вища (40,5%), однак відносна більшість (47%) з них також виступає проти проведення загальнонаціональних виборів в Україні під час війни.

Меншою мірою підтримка ідеї проведення президентських та парламентських виборів до завершення війни залежить від рівня довіри до Верховної Ради: серед тих, хто їй довіряє, 11% підтримали б такі вибори (не підтримали б — 76%), а серед тих, хто їй не довіряє — відповідно 25% і 64%.

Також переважно негативно громадяни ставляться до ідеї проведення чергових місцевих виборів ще до завершення війни на тих територіях, де це дозволяє безпекова ситуація — позитивне ставлення висловили лише 25% опитаних, а негативне — 63%.

Негативне ставлення до виборів під час війни зумовлене тим, що відносна більшість (47%) громадян вважають, що такі вибори роз'єднають українське суспільство (лише 11% вважають, що вони згуртують суспільство, 28% — що ніяк не вплине).

Відносна більшість громадян (49%) вважають, що зміна влади під час війни перешкоджатиме перемозі у війні з РФ. Лише 13% дотримуються думки, що зміна влади сприятиме перемозі, а 20% — що ніяк не вплине.

36% респондентів, відповідаючи на запитання "Через який проміжок часу після завершення війни і воєнного стану можна буде проводити вибори?" зазначають, що вибори президента України слід проводити одразу після завершення війни та скасування воєнного стану, 35% — через півроку після припинення воєнного стану, 16% — через рік, 2% — через два роки, 4% — пізніше.

Стосовно виборів народних депутатів України, то 40% опитаних вважають, що ці вибори слід проводити одразу після завершення війни та скасування воєнного стану, 35% — через півроку після припинення воєнного стану, 14% — через рік, 1% — через два роки, 2% — пізніше.

28% українців вірять, що Україна здатна подолати існуючі проблеми та труднощі протягом найближчих кількох років, 47% вважають, що Україна зможе подолати проблеми у більш віддаленій перспективі, і 10% — що Україна не здатна подолати існуючі проблеми. Найбільш оптимістично українці оцінювали перспективи подолання проблем і труднощів наприкінці 2022 – на початку 2023 р. (наприклад, у лютому-березні 2023 р. — відповідно 49%, 36% і 3%). А оцінки перед початком повномасштабної війни (у грудні 2021 року — відповідно 18%, 54% і 18%) були значно песимістичнішими.

Опитування проводилося методом face-to-face у всіх підконтрольних регіонах України, де не ведуться бойові дії, серед 2018 респондентів віком від 18 років. Опитування проводилося за стратифікованою багатоступеневою вибіркою. Структура вибіркової сукупності відтворює демографічну структуру дорослого населення територій, на яких проводилося опитування, станом на початок 2022 року (за віком, статтю, типом поселення). Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%, але можливі додаткові систематичні відхилення вибірки.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Сірко про коригування угоди про надра: Не знаю, чи це дипломатично можливо

Тимошенко обговорила с пастором Бернсом відновлення стосунків з США та компроміси, до яких, на її думку, готові українці

Матернова підкреслила важливість залучення громадянського суспільства до переговорного процесу про вступ України в ЄС

Данія закликає до відкриття всіх переговорних Кластерів про вступ України в ЄС в 2025р. - Б’єрре

УЧХ допомагав ліквідувати наслідки обстрілу РФ по Миколаївці Донецької області

Каллас: Відповідальність за злочини керівництва РФ та воєнні злочини має бути більш автоматичною

Сибіга: Україна ніколи не визнає жодні вкрадені Росією території, не погодиться на обмеження армії

Глава МЗС Литви: єдиним ефективним інструментом для переговорів є тиск на Росію

Україна останнім часом відкрила 8 нових дипустанов в Африці

Євросоюз має все необхідне для захисту від митних заходів США - голова ЄК

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА