13:56 16.10.2024

Українці незадоволені ефективністю боротьби влади із корупцією та злочинністю – соцопитування

2 хв читати
Українці незадоволені ефективністю боротьби влади із корупцією та злочинністю – соцопитування

Влада в Україні погано справляється з економікою, соцзабезпеченням, правосуддям, боротьбою з корупцією та злочинністю в країні, але добре – з енергозабезпеченням, освітою та дипломатією, вважають українці.

Як свідчать результати соцопитування, проведеного Центром Разумкова 20-26 вересня та представленого в агентстві "Інтерфакс-Україна" у середу, частка громадян, які вважають, що події в Україні розвиваються у правильному напрямі, після досягнення найвищих показників у лютому-березні 2023 року знизилася і наразі становить 33%, тоді як протилежної думки дотримуються 47% опитаних.

На думку громадян, краще влада справляється із вирішенням проблем у таких сферах: енергозабезпечення (55% опитаних так вважають, 39,5% протилежної думки), освіта (50% та 38% відповідно), зовнішня політика (відповідно 50% та 38%) .

У питаннях оборони країни та охорони здоров'я позитивні та негативні оцінки висловлюються однаково часто (по 47% опитаних).

Найчастіше негативно оцінюється ефективність діяльності влади у таких сферах: боротьба з корупцією (82% опитаних оцінюють її негативно, 12% позитивно), економіка (69% та 24% відповідно), правосуддя (69% та 16%), боротьба зі злочинністю (66% та 23%), відновлення країни (56% та 27%), соціальний захист та пенсійне забезпечення (54% та 38% відповідно).

30% українців вірять, що Україна здатна подолати наявні проблеми та труднощі протягом найближчих кількох років, 46% вважають, що Україна зможе подолати проблеми у більш віддаленій перспективі, 11% – що Україна не здатна подолати наявні проблеми. Водночас наголошується, що найбільш оптимістично українці оцінювали перспективи подолання проблем і труднощів наприкінці 2022 – на початку 2023 року, а перед початком повномасштабної війни у ​​грудні 2021 року оцінки були значно песимістичнішими.

Опитування проводилося соціологічною службою Центру Разумкова в рамках Програми сприяння громадській активності "Приєднуйся!", що фінансується Агентством США із міжнародного розвитку (USAID) та Pact в Україні. Опитування проводилося методом face-to-face на всіх, підконтрольних уряду регіонах, методом стратифікованої багатоступінчастої вибірки із застосуванням випадкового відбору на перших етапах формування вибірки і квотного методу відбору респондентів на заключному етапі. Структура вибіркової сукупності відтворює демографічну структуру дорослого населення територій, на яких проводилося опитування, станом на початок 2022 року за віком, статтю, типом поселення.

Загалом було опитано 2016 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Борг держави перед Autostrada за виконані у 2022-2024 рр. роботи становить понад 3 млрд грн

Рада бізнес-омбудсмена розробила рекомендації для усунення бар’єрів у відновленні критичної інфраструктури

Бездіяльність влади призвела до критичної ситуації з мобілізацією - експерти

В України є потенціал до мобілізації від 300 до 800 тисяч добровольців – дослідження

Медмережа "Добробут" планує розширити роботу за ПМГ, очікує на контрактування з НСЗУ

Приватні клініки готові до роботи у ПМГ, але пропонують перегляд підходів до формування її пакетів для зниження собівартості медпослуг

МОЗ продовжує перешкоджати входженню приватних клінік в ПМГ та створює дискримінаційні умови для них - учасники ринку

Київські парки зменшилися на 800 га за 10 років – КЕКЦ

Ветерани з ампутаціями: Суспільство має прийняти той факт, що людей із ампутаціями ставатиме більше

Заповідними на Київщині у 2024 році стали 23 нові об'єкти, зокрема ділянки Змієвих валів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА