Інтерфакс-Україна
11:43 17.07.2024

Справа окупанта Шишимаріна стала прикладом розгляду таких злочинів у судах - голова Верховного Суду

2 хв читати
Справа окупанта Шишимаріна стала прикладом розгляду таких злочинів у судах - голова Верховного Суду

Українські суди дотримуються всіх норм національного та міжнародного законодавства під час розгляду кримінальних справ щодо злочинів окупантів, справа російського військового Вадима Шишимаріна визначила підходи роботи з такою категорією проваджень, зазначає голова Верховного Суду Станіслав Кравченко.

"Безперечно, українські суди дотримуються всіх норм міжнародного законодавства. Частина нашого Кримінального процесуального кодексу - це цитати з рішень Європейського суду з прав людини. Також є ст. 9 Конституції України, яка визначає, що норми міжнародних конвенцій, ратифіковані державою, є частиною національного законодавства", - розповів Кравченко в ексклюзивному інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна", відповідаючи на запитання щодо дотримання міжнародних норм українськими судами під час розгляду воєнних злочинів окупантів.

Очільник Верховного Суду зазначив, що ще навесні та влітку 2022 року в онлайн-режимі були зібрані судді, які розглядають справи в районних і апеляційних судах. "Говорили про розгляд воєнних справ: хоч би як нам складно було, маємо діяти в суворій відповідності до закону, бо вкрай важливо, щоб наші рішення сприймалися в усьому світі", - розповів він.

Такий підхід, за словами Кравченка, повністю виправдав себе.

Очільник суду нагадав, що перша справа з воєнних кейсів - Солом'янського районного суду м. Києва щодо російського військовослужбовця Шишимаріна - складалася з одного епізоду злочину: убивства мирного жителя Сумської області. Також обвинувачений окупант визнав свою провину.

"Але хто тільки не критикував це рішення саме в частині призначення найсуворішого вироку! Апеляція визначила, що довічне позбавлення волі, призначене судом першої інстанції, є надмірним покаранням і змінила вирок Шишимаріну на 15 років позбавлення волі", - зазначив Кравченко.

Він звернув увагу на те, що ця справа стала прикладом розгляду воєнних справ українськими суддями. "Ми її проаналізували з усіх боків і аналізуємо досі", - зазначив голова Верховного Суду.

За словами Кравченка, таких справ щодо воєнних злочинів стає дедалі більше. "Загалом зайшли до судів понад 2 тисячі справ щодо воєнних злочинів, 1,5 тисячі вже розглянули районні суди, понад 100 справ переглянуто в апеляційному порядку, 13 - у Верховному Суді", - додав він.

"Під час розгляду таких справ якихось особливих проблем не виникало. Тобто на сьогодні можемо говорити, що за цією категорією ми певні напрацювання маємо", - резюмував Кравченко.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

У харківських лікарнях залишається 18 постраждалих внаслідок п’ятничної ракетної атаки - Синєгубов

Американський план українського врегулювання не передбачає гарантій безпеки з боку США - ЗМІ

Консультації США та Ірану щодо атома проходять у Римі - ЗМІ

Поліція Києва затримала чотирьох нападників на військового у київському Гідропарку, їм готується підозра

ЄС відклав покарання Apple та Meta перед початком торговельних переговорів з США – ЗМІ

РФ докладає величезних зусиль, щоб вплинути на результати виборів у Молдові та використати її проти України – Санду

Raiffeisen Business Online попередив про технічні роботи з вечора суботи

Пожежа пошкодила споруди українського етнографічного музею на схід від Едмонтона в Канаді – ЗМІ

В Київській області через спалювання сухої трави загинули двоє людей

Найближчі дні в Україні будуть теплими, майже без опадів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА