Інтерфакс-Україна
11:46 17.07.2024

Голова Верховного Суду: Наше прецедентне рішення щодо суб'єктів воєнної агресії визнано в усьому світі

2 хв читати
Голова Верховного Суду: Наше прецедентне рішення щодо суб'єктів воєнної агресії визнано в усьому світі

Прецедентне рішення Великої палати Верховного Суду щодо визначення суб'єктів злочину агресії є знаковим і визнане в усьому світі, наголошує голова Верховного Суду Станіслав Кравченко.

"Це рішення стосувалося підготовки, планування, розв’язування та ведення агресивної війни (ст. 437 КК України), воно справді є знаковим. Ішлося про те, хто саме є суб'єктом злочину агресії – тільки найвище політичне і військове керівництво держави-агресора чи інші також?" - розповів Кравченко в ексклюзивному інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

Він нагадав, що у цій справі до відповідальності притягували двох учасників бойових дій рівня рядового складу, які брали участь у подіях 2015-2016 років, і Велика палата Верховного Суду визначила, що ст. 437 КК України - не для цих суб'єктів.

"У своєму рішенні Велика палата ВС наголосила, що діяння, передбачені ст. 437 КК України, здатні вчиняти особи, які в силу своїх службових повноважень або суспільного становища спроможні контролювати або керувати політичними чи воєнними діями", - розповів Кравченко.

За його словами, злочин агресії також можуть вчиняти особи, які здатні чинити суттєвий вплив на політичні, військові, економічні, фінансові, інформаційні та інші процеси у власній державі або за її межами. "Тобто суб'єктами злочину агресії можуть бути і представники бізнесу – маємо приклад справи щодо будівництва Кримського мосту приватною компанією", - пояснив голова суду.

"Рішення Верховного Суду було позитивно сприйняте у всьому світі. Мабуть, вперше з часів Другої світової війни на рівні національних судів аналізували питання про те, що таке агресивна війна, чим вона відрізняється від звичайної війни, хто може бути суб'єктом цього злочину", - наголосив Кравченко.

Він також повідомив, що за ст. 437 КК України в судах лише шість справ, оскільки більше застосовується ст. 438 КК (порушення законів і звичаїв війни) - за нею 291 провадження. Зокрема, це справи за фактами насильства над мирним населенням, притягнення до примусових робіт, сексуального насильства.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Затверджено календарний план проведення вступних іспитів до аспірантури

Витяг про пошкоджене чи зруйноване житло став доступним у "Дія"

Генштаб заперечує завдання ударів по енергетичних об'єктах у Курській та Брянській області та в окупованому Криму

У Києві презентували другий том видання "Голоси України" – про ядерну захищеність у часи війни

На Херсонщині двоє військових посадовців налагодили бізнес на виплаті фіктивних "бойових"

Опалювальний сезон у Львівській області завершено

НАБУ і САП скерували до суду справу про заволодіння понад 13,8 млрд грн коштів "Укрнафти"

Домовленості щодо перемир'я у Чорному морі більш вигідні РФ - Железняк

Рух транспорту Південним мостом у Києві частково обмежать з лівого на правий берег із 28 березня до 1 серпня

Фінляндія не має наміру відправляти війська в Україну на початковій стадії припинення вогню, але згодом це можливо, - Стубб

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА