00:20 24.10.2024

Міністри фінансів України та США підписали заяву про залучення $20 млрд для України в рамках ініціативи G7 ERA

3 хв читати
Міністри фінансів України та США підписали заяву про залучення $20 млрд для України в рамках ініціативи G7 ERA

Міністр фінансів України Сергій Марченко та міністр фінансів Сполучених Штатів Джанет Єллен у середу у Вашингтоні підписали спільну заяву, якою зафіксували домовленість про надання Україні $20 млрд, що є частиною механізму Extraordinary Revenue Acceleration for Ukraine (ERA) країн G7 обсягом $50 млрд, повідомляє прес-служба Мінфіну України.

"Наша співпраця з країнами G7 та ЄС у рамках ініціативи ERA демонструє єдність у підтримці України. Уперше за всю історію багатостороння коаліція заморозила активи країни-агресора та використовує доходи від цих активів на користь країни, проти якої розпочали війну", - зазначив Марченко.

У відомстві наголосили, що кредит погашатиметься за рахунок майбутніх доходів, отриманих від знерухомлених російських суверенних активів. Залучення цих коштів відбуватиметься через Механізм кредитного співробітництва з Україною (Ukraine Loan Cooperation Mechanism - ULCM), затверджений ЄС.

"Таким чином, Україна не спрямовуватиме внутрішні фінансові ресурси на забезпечення будь-яких витрат, пов'язаних із позикою", - сказано в заяві.

Очікується, що уряд США профінансує позику не пізніше 31 грудня 2024 року.

Як повідомила пресслужба, Марченко та Єллен провели двосторонню зустріч, під час якої обговорили стан фінансової системи України поточного року, ключові пріоритети держбюджету на 2025 рік, а також напрямки використання коштів ERA.

Зазначається, що 2024 року Україна вже отримала $3,9 млрд прямої бюджетної підтримки від Сполучених Штатів. Сторони також працюють над залученням решти фінансування, яке передбачено на 2024 рік.

У Мінфіні також роз'яснили, як кредитна угода зі США узгоджується з макрофінансовою допомогою ЄС до EUR35 млрд і вже оголошеною пропозицією Великої Британії у £2,26 млрд.

"Загальний обсяг фінансування, який Україна отримає в рамках ERA, - $50 млрд. З огляду на запропонований урядом Сполучених Штатів обсяг фінансування в $20 млрд, макрофінансова допомога від ЄС буде меншою, ніж EUR35 млрд. Сума буде узгоджена з огляду на запропоноване фінансування рештою країн G7", - йдеться в заяві, наголошується, що пропозиція Великої Британії залишається без змін і є частиною загального обсягу коштів.

За словами міністра фінансів Німеччини Крістіана Лінднера, за такого фінансування з боку США підтримка з боку Європейського Союзу становитиме "приблизно EUR18 млрд", що еквівалентно приблизно $20 млрд, хоча для підстраховки ЄС затвердив можливість виділення кредиту в рамках ERA в розмірі до EUR35 млрд.

Велика Британія 22 жовтня вже заявила, що надає Україні військовий кредит на GBP2,26 млрд (майже $3 млрд за поточним курсом) для закупівлі необхідного військового обладнання в рамках ERA.

Канада ще в червні, одразу після рішення G7 про ініціативу ERA, анонсувала виділення в її рамках CAD5 млрд ($3,6 млрд за поточним курсом).

Передбачається, що спільно з Японією фінансування Великої Британії та Канади становитиме $10 млрд.

МВФ в оновленій за підсумками п'ятого перегляду програмі розширеного фінансування EFF зазначив, що в разі завершення війни наприкінці 2025 року Україні із зазначених $50 млрд для підтримки бюджету знадобиться $33,1 млрд: наступного року - $19,1 млрд, 2026 року - $9,2 млрд і 2027 року - $4,9 млрд.

У негативному сценарії продовження війни до середини 2026 року бюджету України для покриття дефіциту потрібні будуть усі $50 млрд.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА