Інтерфакс-Україна
15:15 30.07.2014

СБУ оприлюднила супутникові знімки, що доводять фальсифікацію російською стороною обставин аварії "Боїнга" на Донеччині

2 хв читати
СБУ оприлюднила супутникові знімки, що доводять фальсифікацію російською стороною обставин аварії "Боїнга" на Донеччині

Служба безпеки України оприлюднила супутникові знімки, що свідчать про фальсифікацію Міністерством оборони РФ матеріалів щодо катастрофи малайзійського "Боїнга 777" у Донецькій області.

Як передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна", на брифінгу в Києві в середу в українській спецслужбі продемонстрували російські та українські фотознімки та провели порівняльний аналіз, який свідчить про підроблення та ретушування фотодоказів, представлених російською стороною.

"Окремо слід зазначити, що військова частина А-0194 - це окремий радіотехнічний батальйон, який було виведено з-під обстрілу сепаратистів до Харківської області. Активних засобів ураження типу "Бук" цей батальйон не мав на озброєнні... На момент терористичного акту (авіакатастрофи "Боїнга" - ІФ) територія військової частини перебувала під контролем терористичних організацій, тому твердження, що на цій території стояли українські "Буки", є повністю сфальсифікованим", - розповів директор департаменту СБУ Віталій Найда.

За словами В.Найди, фотографії, надані російською стороною, були зняті російськими супутниками-шпигунами в інший час, задовго до катастрофи "Боїнга".

Демонструючи низку слайдів, директор департаменту української спецслужби, зокрема, показав схему супутникової зйомки біля села Зарощенське Донецької області.

"Генеральний штаб Збройних сил Російської Федерації визнав це місце як начебто місце розміщення ЗРК "Бук-М1". На російських фотографіях ми бачимо, що сліду заїзду "Бука-М1" на територію, засіяну пшеницею, немає... На фотографіях за 16 липня ми бачимо, що поле повністю скошене, а на російських фотографіях ми бачимо, що поле лише частково скошене, і ця фотографія за 17 липня", - озвучив нюанси В.Найда.

За його словами, це абсолютно повністю доводить, що "російська сторона в максимально короткий час фотомонтажем, ретушуванням сфальсифікувала докази, сфальсифікувала супутникову зйомку для того, щоб відвернути увагу світової спільноти від найбільш реальної версії, від єдиної версії, яку визнають усі, що "Боїнг" "Малайзійських авіаліній" було збито саме пусковою установкою "Бук-М1", яка прибула в Україну з Російської Федерації та перебувала під контролем терористичних організацій".

Як повідомлялося, "Боїнг 777-200" авіакомпанії Malaysia Airlines, що здійснював рейс Амстердам (Нідерланди) - Куала-Лумпур (Малайзія), зазнав аварії на сході України 17 липня. На його борту перебували 298 людей, усі вони загинули.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

У Харкові зафіксовано три удари ворожих БпЛА, один постраждалий - Терехов

В Києві через атаку БПЛА виникли пожежі у Святошинському та Дарницькому районах — Кличко

Військовослужбовці-іноземці зможуть отримати громадянство України за спрощеною процедурою після менш як трьох років служби – МВС

Речник МЗС України розкритикував X за маркування дописів про загиблих українських дітей як "шокуючий контент"

Попри зусилля DOGE, федеральні витрати США зросли на $154 млрд після інавгурації Трампа — ЗМІ

Трамп відкритий до угоди з Китаєм – Білий дім

США і Україна провели напружені переговори щодо доступу до корисних копалин – ЗМІ

Спецпредставник США Келлог: Стаття в "Times" спотворює мої слова щодо розподілу зон відповідальності в Україні

Європа протягом кількох тижнів надасть Трампу план безпекових гарантій для України, сподівачись ними переконати Трампа – ЗМІ

У Нацгвардії пояснили, чому ім’я Кротевича зникло з указу про орден Богдана Хмельницького II ступеня

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА