Російська авіавлада готує нові запитання щодо розслідування аварії малайзійського "Боїнга" в Україні - Лавров

У Москві здивовані неспішністю розслідування причин аварії малайзійського "Боїнга" 17 липня на території України і допускають, що є сили, які не хочуть з'ясування істинних причин події, заявив глава Міністерства закордонних справ РФ Сергій Лавров.
"Доповідь, звичайно, здивувала нас і навіть наших фахівців, які розуміють ці терміни, і чому використовується саме такий жаргон. Здивувала вона насамперед тому, що попри весь шум навколо цієї трагедії її тон якийсь дуже спокійний, робота ведеться неспішно і неквапливо", - сказав С.Лавров в ефірі програми "Право знать" на каналі ТВЦ.
Міністр нагадав, що одразу після цієї трагедії почали звучати обвинувачення на адресу Росії та ополченців. "Були заповнені всі перші шпальти газет, прайм-тайм на телебаченні, Інтернет та інше. А тепер, коли було знято цю "пропагандистську пінку", можливо, комусь і не хочеться розслідувати істинні причини події", - зазначив С.Лавров.
Глава російського дипвідомства зазначив, що нині не звучать ніякі вимоги забезпечити відновлення діяльності експертів на місці падіння уламків. "Спроб виїхати туди, щоб зібрати, як вони говорять, уламки і подивитися, як виглядав цілий літак, не було, і ніхто не про це не говорив голосно", - продовжив С.Лавров.
Він заявив, що за підсумками розслідування міжнародних експертів не було підготовлено відповідей про причини аварії, сформульованих російською стороною за лінією Міністерства оборони та Росавіації.
"Наш представник бере участь у складі групи міжнародних експертів, привертає увагу до цих "дивностей". Ми готуємо ще один набір запитань за лінією російської авіаційної влади для того, щоб окреслити необхідні до термінового розгляду теми ", - додав міністр.
"Загалом, як мені сказали експерти, що знають, як проводяться такі розслідування, дуже багато речей, які треба було обов'язково зробити, зроблено не було", - сказав С.Лавров.
Він стверджує, що Росія залишається чи не єдиною стороною, яка нагадує про необхідність дотримання резолюції РБ ООН 2166 про розслідування катастрофи малайзійського "Боїнга".