Інтерфакс-Україна
10:20 18.11.2014

Куала-Лумпур поки що не бере участі у розслідуванні аварії малайзійського авіалайнера на сході України

2 хв читати
Куала-Лумпур поки що не бере участі у розслідуванні аварії малайзійського авіалайнера на сході України

Малайзія поки що не бере участі в кримінальному розслідуванні аварії лайнера Malaysia Airlines на сході України, пише у вівторок малайзійська газета "Стар".

Куала-Лумпур поки що не отримував офіційного запрошення долучитися до такого розслідування катастрофи, розповіла журналістам видання посол Малайзії в Нідерландах Фаузах Мохд Таїб.

Нині малайзійські експерти опікуються лише технічною стороною питання, зазначає "Стар".

Раніше прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте заявив, що участь Малайзії в розслідуванні авіакатастрофи логічна і закономірна і що країна має грати в цьому питанні значущу роль.

Попри те, що нідерландська сторона очолює кримінальне розслідування, вона не може самостійно ухвалити рішення щодо долучення до цього процесу Малайзії.

"Прем'єр Нідерландів не може прийняти рішення самостійно. Йому необхідно отримати згоду Австралії та України", - наводить "Стар" слова Ф.М.Таїби.

Зі свого боку посол Малайзії в Україні Чуа Тонг Бан вважає, що Куала-Лумпур не буде допущений до місця катастрофи, поки не стане повноцінним учасником кримінального розслідування.

"Боїнг-777" авіакомпанії Malaysia Airlines, що прямував рейсом МН17 Амстердам (Нідерланди) - Куала-Лумпур (Малайзія), розбився на сході України 17 липня. Згідно з попередніми результатами експертизи, проведеної голландськими фахівцями, літак зазнав аварії внаслідок численних ударів твердих об'єктів, які на великій швидкості потрапили в корпус повітряного судна.

На його борту перебувало 298 осіб, усі вони загинули. З них - 196 підданих Нідерландів, а також 44 громадянина Малайзії, серед яких 15 членів екіпажу, 27 громадян Австралії. Серед жертв також громадяни Індонезії, Німеччини, Бельгії, Філіппін, піддані Великобританії, Канади та Нової Зеландії.

На початку серпня було укладено угоду про створення міжнародної спільної слідчої групи, сторонами якої є Нідерланди, Бельгія, Австралія, Україна, Малайзія та Євроюст. Однак доступ експертів до місця аварії літака був ускладнений через бойові дії між ополченцями та українськими військовими.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Через ворожий удар на Харківщині поранено мирного мешканця – прокуратура

Мінкультури розпочало мистецький конкурс для реалізації інформкампанії з мобілізації та рекрутингу

Голова МЗС Франції закликав Путіна зустрітися із Зеленським у Стамбулі в четвер

Росія повинна сказати, чи хоче миру, погодившись на безумовне 30-денне припинення вогню - МЗС Іспанії

Країни Європи опівночі почнуть підготовку нових санкцій, якщо РФ не піде на 30-денне перемир'я до кінця дня – речник уряду Німеччини

Сибіга: Росіяни повністю ігнорують пропозицію про повне і тривале припинення вогню, починаючи з 12 травня

Суд змінив запобіжний захід нардепу Тищенку і експоліцейському Писаренку на нічний домашній арешт - Суспільне

Посла РФ викликали до МЗС Польщі у зв'язку із ситуацією з консульством у Кракові

БЕБ викрила в Київській області цех із нелегального виготовлення тютюну, який працював на свинофермі

ДТЕК за тиждень повернув електропостачання 106,7 тис. абонентів у трьох областях

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА