Інтерфакс-Україна
15:19 15.09.2015

Затримка з освоєнням коштів для закупівлі вугілля пов'язана зі зміною процедури отримання кредитів в Ощадбанку

2 хв читати
Затримка з освоєнням коштів для закупівлі вугілля пов'язана зі зміною процедури отримання кредитів в Ощадбанку

Затримка з освоєнням коштів для закупівлі вугілля пов'язана зі зміною процедури отримання кредитів у державного Ощадбанку, йдеться в повідомленні Міністерства енергетики та вугільної промисловості України.

"Ощадбанк при реалізації рішення уряду застосував процедури та вимоги, що змусили компанію "Енергоринок" та інші енергетичні підприємства переглянути стандартні правила роботи з постачальниками. Наприклад, низка вимог Ощадбанку унеможливлює поставки за передоплатою, а саме цього вимагає більшість зарубіжних постачальників вугілля марки "А", яке не видобувається на підконтрольній українській владі території", - зазначають у прес-службі.

У зв'язку з цим фахівці міністерства ініціювали комплекс заходів щодо зміни цілої низки процедур взаємовідносин енергетичних компаній із постачальниками. Договір про відкриття кредитної лінії щодо залучення 2 млрд грн між ДП "Енергоринок" і Ощадбанком укладено 7 вересня, того самого дня розпочато авансування енергогенерувальних компаній у сумі 1 млрд грн.

"Перерахування решти кредитних коштів здійснюватиметься на основі фактичного наповнення складів та розрахунків компаній за вугільну продукцію у вересні-грудні 2015 року", - йдеться в повідомленні.

Як повідомлялося, прем'єр-міністр Арсеній Яценюк 14 вересня висловив стурбованість підготовкою до майбутнього опалювального сезону і висунув вимогу до глави Міненерговугілля Володимира Демчишина прискорити накопичення вугілля на складах ТЕС.

Кабінет Міністрів України розпорядженням №765-р від 24 липня 2015 року погодив виділення Ощадбанком кредитної лінії обсягом до 2 млрд грн і терміном дії до 1 травня 2016 року на користь ДП "Енергоринок" для закупівлі вугілля.

"Енергоринок" залучені кошти використовуватиме для авансових платежів на користь енергогенерувальних компаній, а останні витрачатимуть їх виключно на закупівлю вугілля.

За словами В.Демчишина, 2 млрд грн планується розподілити таким чином: "ДТЕК" отримає близько 1,1 млрд грн, "Центренерго" - 0,425 млрд грн, "Донбасенерго" і ТЕЦ - по 0,2 млрд грн

Згідно з наказом Міненерговугілля №566 від 1 вересня, генкомпанії ТЕС на 1 листопада 2015 року повинні мати на складах 2 млн 792,2 тис. тонн вугілля, тоді як на 14 вересня вони становили - 1 млн 497,8 тис. тонн.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Німеччина сподівається досягти угоди щодо купівлі систем Patriot для України, у понеділок Пісторіус відвідає Вашингтон - Фройдінг

Президентка Єврокомісії: 30% тариф США зашкодить бізнесу та споживачам по обидва боки Атлантики

У Херсоні загинула 87-річна жінка внаслідок ворожої атаки

США запровадять 30% тариф на імпорт товарів з ЄС і Мексики з 1 серпня

Наступне засідання у форматі "Рамштайн" відбудеться протягом наступних 10 днів - генерал Фройдінг

Цивільного поранено внаслідок атаки дрона в Херсоні — ОВА

Українські військові знищили російський екіпаж, відповідальний за вбивство однорічної дитини на Херсонщині – Генштаб ЗСУ

Словаччина може перестати блокувати наступний пакет санкцій ЄС проти Росії – ЗМІ

Сили оборони стримують російський наступ, з початку доби сталося 120 бойових зіткнень – Генштаб ЗСУ

Росіяни вдарили по Дніпропетровщині, загинули двоє людей – ДСНС

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА