Інтерфакс-Україна
14:19 01.06.2016

Система ProZorro за 14 місяців заощадила 1,5 млрд грн держкоштів

2 хв читати
Система ProZorro за 14 місяців заощадила 1,5 млрд грн держкоштів

Робота системи ProZorro за 14 місяців експлуатації дала змогу заощадити державі 1,5 млрд грн, повідомив перший віце-прем'єр - міністр-міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів під час засідання Кабінету Міністрів у середу.

"Реформа публічних закупівель і запуск ProZorro дозволили за 14 місяців її роботи заощадити 1,5 млрд грн. При цьому було проведено понад 100 тис. тендерів від 5,8 тис. закупників", - навів дані статистики він, наголосивши, що в 2016 році планується повний перехід держорганів на електронні закупівлі.

С.Кубів, крім того, закликав державні адміністрації використовувати систему електронних закупівель незалежно від суми тендера.

За оцінками заступника міністра економрозвитку і торгівлі Максима Нефьодова, очікувана поточного року економія від роботи системи ProZorro може сягнути 5 млрд грн і наступного зросте до 50 млрд грн.

Як повідомлялося, систему ProZorro було запущено в пілотному режимі в лютому 2015 року. Її використання було добровільним: кожен держзамовник міг проводити в ProZorro допорогові закупівлі товарів і послуг на суму до 200 тис. грн і робіт - до 1,5 млн грн.

У квітні 2016 року стартував перший етап впровадження електронної системи держзакупівель, а з 1 серпня використання електронної системи стане обов'язковим для інших державних замовників.

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман раніше заявляв, що ті керівники обласних державних адміністрацій, які з 1 серпня поточного року не перейдуть під час проведення державних закупівель на систему публічних електронних закупівель ProZorro, підлягатимуть звільненню.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

На Дніпропетровщині екскомандир в/ч разом із цивільними організовував втечі військовослужбовців за кордон – ДБР

Сили оборони України знешкодили 71 ворожий безпілотник минулої ночі, є влучання на 6 локаціях, атака триває

Ситуація на куп’янському напрямку напружена, але твердження про повний контроль на містом передчасні – військові

Шмигаль: наразі 25 іноземних оборонних компаній проходять процедуру локалізації виробництва в Україні

У Києві через нічну атаку можливі перебої з оплатою та валідацією квитків у швидкісному трамваї та фунікулері

РФ за добу завдала чергових ударів по Україні, зокрема 376 – в Запорізькій області

Качка: розвиток інституту заступників голів ОВА по євроінтеграції є інвестицією у спроможність регіонів

УЧХ та Нацагентство з питань держслужби підписали меморандум про співпрацю

У Шевченківському районі столиці виявлено нерозірваний ворожий дрон

Сили спецоперацій уразили логістичний хаб 810-ї бригади морської піхоти РФ у Курській області

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА