Панама не вбачає підстав для відмови у видачі Україні Каськіва
Панамська сторона наразі не вбачає підстав для відмови у видачі Україні екс-голови Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами України (Держінвестпроект) Владислава Каськіва, повідомляє інтернет-видання "Українська правда" з посиланням на генерального прокурора Юрія Луценка.
"У разі його згоди на добровільну видачу, екстрадиція відбуватиметься за спрощеною процедурою і триватиме до 30 днів для узгодження всіх процедурних питань з українською стороною (надання даних представників України, які прибудуть в аеропорт Тукумен для здійснення передачі, та узгодження всіх логістичних питань)", - зазначив Ю.Луценко виданню.
Генпрокурор пояснив, що у разі відмови В.Каськіва від добровільної видачі, за законодавством Панами стороні надається 60 днів для захисту своїх інтересів та подання контраргументів на матеріали компетентних органів України.
"Проте панамська сторона запевняє, що наразі не вбачає підстав для відмови у видачі Каськіва. Також на цей час у діях Каськіва на території Панами не виявлено порушень кримінального законодавства країни", - зазначив Ю.Луценко.
Подробиці Генпрокуратура обіцяє оприлюднити на брифінгу в четвер.
Як повідомлялося, 18 серпня 2016 року Ю.Луценко заявив на прес-конференції: "Ми отримали повідомлення про затримання в Панамі "другого іспанського інструктора" пана Каськіва, який нами також був оголошений у міжнародний розшук за ст. 191 (розкрадання) та іншими службовими злочинами".
Прес-секретар генпрокурора Лариса Сарган на своїй сторінці у Facebook 22 серпня з посиланням на заступника генерального прокурора України Євгена Єніна повідомила, що напередодні клопотання про видачу В.Каськіва вже було передано до Міністерства закордонних справ України, і "тепер уже дипломатичними виконавцями зазначені документи буде направлено панамській стороні".
Сам В.Каськів спростував заяву генпрокурора України Юрія Луценка про начебто своє затримання в Панамі.
У своєму блозі на сайті інтернет-видання "Українська правда" він розмістив фото з панамським поліцейським і свіжою газетою в руках та написав: "Мене ніде не затримували і, тим більше, ніколи не арештовували ні в Панамі, ні де-небудь ще. Ніякої картки Інтерполу про мене не існує. Інформація про мої "злочини" є лише в побажаннях політично мотивованих українських "правоохоронців". Приводом для події стало звичайне з'ясування панамською міграційною службою мого міграційного статусу під час перетину кордону з Коста-Рикою, куди я планував поїхати з друзями і сім'єю".
У свою чергу Генпрокуратура стверджує, що на В.Каськіва виставлена "червона картка" Інтерполу, правоохоронні органи вживають заходів для його екстрадиції в Україну. 1 серпня 2016 року Генеральний секретаріат Інтерполу оприлюднив "червону картку" про міжнародний розшук із метою арешту та екстрадиції В.Каськіва для притягнення до кримінальної відповідальності за ч. 5 ст. 191 КК України (заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене за попередньою змовою групою осіб, в особливо великих розмірах) і ч. 2 ст. 366 КК України (службове підроблення).
У відомстві, посилаючись на повідомлення Національного центрального бюро Інтерполу в Панамі, інформують, що 18 серпня 2016 року В.Каськіва було зупинено на кордоні з Коста-Рикою після того, як 17 серпня 2016 року йому було відмовлено у в'їзді.
У свою чергу директор департаменту комунікацій МВС України Артем Шевченко повідомив, що станом на четвер інформацію про затримання В.Каськіва в Панамі Укрбюро Інтерполу не отримувало.
В.Каськів у 2010-2014 рр. очолював Державне агентство з інвестицій та управління національними проектами України.