"Жорсткий" Brexit може коштуватиме Британії 66 млрд фунтів на рік

"Жорсткий" сценарій виходу Великобританії з Євросоюзу (Brexit) може коштувати економіці країни від 38 млрд до 66 млрд фунтів стерлінгів (від $47 млрд до $82 млрд) на рік, випливає з документів британського міністерства фінансів, які опинилися в розпорядженні газети The Times.
Втрати, за даними Мінфіну, будуть наслідком зниження податкових надходжень.
"Жорсткий" сценарій Brexit передбачає вихід Великобританії не лише з Європейського Союзу, але і з європейської зони вільної торгівлі. У випадку більш м'яких варіантів доступ до єдиного ринку буде збережено на умовах, більшою чи меншою мірою наближених до нинішніх.
Згідно з прогнозами, у разі жорсткого Brexit і переходу на правила Світової організації торгівлі (СОТ) при торгівлі з континентальною Європою британський ВВП може виявитися на 9,5% нижче показника, який був би досягнутий зазбереженні членства в ЄС, пише The Times.
На цьому тлі уряд країни скорочуватиме державні видатки, або підвищуватиме податки.
Зокрема, йдеться у документі, "торгівля впаде на 20% порівняно з тим, що могло б бути, приблизно таким же буде зниження іноземних інвестицій, а скорочення обсягів виробництва, викликане цими причинами, викличе в довгостроковій перспективі загальний спад в економіці".
"За відсутності виплат Євросоюзу і при тому, що поточні виплати з боку ЄС будуть проведені повністю, втрати можуть становити від 38 до 66 млрд фунтів стерлінгів щорічно через 15 років після того, як Великобританія вийде з ЄС", - наголошується в матеріалах британського Мінфіну.
Водночас The Times пояснює, що прогноз відомства заснований на застарілих даних дослідження про можливі наслідки Brexit, опублікованого ще в квітні, під час кампанії перед референдумом, що відбувся 23 червня.
Як передає BBC, високопоставлені прибічники розриву з ЄС звинуватили Мінфін у спробах виставити рішення про вихід у поганому світлі. Вони висловили припущення, що відомство "продовжує пропагандистську кампанію, використовуючи тактику залякування, як вона робила під час референдуму". Квітневі дані, на які спирається прогноз, вони назвали відірваними від реальності.
В особистих бесідах міністри кажуть, що Британія, швидше за все, укладе з країнами Євросоюзу двосторонні угоди після виходу, зазначають британські ЗМІ.