Інтерфакс-Україна
17:10 03.05.2017

Україна зарезервувала право ініціювати перегляд умов членства в СОТ на новий 3-річний термін

2 хв читати
Україна зарезервувала право ініціювати перегляд умов членства в СОТ на новий 3-річний термін

Україна зарезервувала за собою право ініціювати перегляд своїх зобов'язань перед Світовою організацією торгівлі (СОТ) щодо мита протягом наступного трирічного періоду, що розпочнеться 1 січня 2018 року.

"Для поліпшення системи митно-тарифного регулювання та отримання можливості перегляду тарифних зобов'язань у СОТ у будь-який час протягом наступного трирічного періоду (2018-2020 рр..) Україна зарезервувала відповідне право згідно зі статтею XXVIII ГАТТ 1994", – йдеться в повідомленні Мінекономрозвитку (МЕРТ) у середу з посиланням на документ від 21 квітня.

Відомство констатує, що, незважаючи на всі позитивні фактори приєднання до СОТ, в останні роки економічні умови в країні значно змінилися, відбувся спад виробництва у певних галузях економіки, девальвувала гривня і т. п.

"Крім того, анексія Криму та події на сході України негативно вплинули на умови економічної діяльності та торгівлі, що ставить на порядок денний впровадження комплексних економічних реформ і використання всіх наявних механізмів для трансформації економіки України із сировинної на інноваційну", – наголошується в повідомленні.

МЕРТ додає, що за останній час розробило Експортну стратегію України до 2021 року і проект постанови Кабміну "Про утворення Ради з міжнародної торгівлі при Кабінеті Міністрів". У рамках ради, зокрема, заплановано утворення робочих груп зі спрощення процедур торгівлі; поліпшення системи митно-тарифного регулювання та торговельного захисту.

Як повідомлялося, Україна стала членом СОТ у 2008 році, вперше зарезервувала за собою право ініціювати перегляд своїх тарифних зобов'язань з 1 січня 2012 року і подала організації перелік з 371 товарної позиції для такого можливого перегляду. Однак після різкої критики інших членів СОТ Київ відмовився від практичної реалізації своїх початкових планів.

Водночас наприкінці 2014 року Верховна Рада за пропозицією уряду ухвалила закон про введення на рік додаткових 5-10% мит на весь імпорт, окрім критичного, в зв'язку з різким погіршенням платіжного балансу. Збір діяв з 25 лютого по кінець грудня 2015 року.

Відповідно до статті XXVIII ГАТТ 1994 принциповою умовою зміни тарифних зобов'язань країною-членом СОТ є проведення переговорів і консультацій із зацікавленими країнами для узгодження компенсаційних поступок з інших товарів з метою збереження загального рівня доступу до ринку.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Умєров в суботу проведе в Чехії переговори щодо постачання й виробництва зброї та амуніції - ЗМІ

В Росії виведено з ладу магістральний нафтопровід "Чєрномортранснєфть" - джерела

Кількість поранених цивільних через атаку ворожої ракети в Кивому Розі зросла до дванадцяти – ОВА

Чорноморськ повністю знеструмлений внаслідок масованої атаки ворожих дронів – ОВА

Втрати ворога на Покровському напрямку становлять 199 військовослужбовців - Генштаб

З початку доби Сили оборони відбили 123 ворожі атаки - Генштаб

Одна людина загинула і попередньо шестеро поранені внаслідок повторного бомбардування Херсона – прокуратура

Держсекретар США обговорив з шефом МЗС Італії шляхи досягнення миру в Україні та перерозподіл тягаря з утримання НАТО - Рубіо

Кількість поранених цивільних через атаку ворожої ракети в Кивому Розі зросла до одинадцяти - ОВА

Херсон ворог бомбардує вдруге за день

РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА