09:33
30.05.2017
Український лоукост з'явиться цього року, а швидкісна залізниця - через 5-10 років
Цього року має бути зареєстрована українська лоукост-авіакомпанія, що виконує внутрішні рейси, а швидкісні залізничні колії з'являться в Україні через 5-10 років, заявив міністра інфраструктури України Володимир Омелян.
За словами міністра, в новій бюджетній авіакомпанії буде іноземний капітал, але 51% акцій буде належати українцям, оскільки "це є передумовою для того, щоб компанія мала право виконувати внутрішні рейси всередині України".
"Переговори відбуваються успішно. Я сподіваюся, що в нас є всі шанси для того, щоб юридично компанія була зареєстрована вже в цьому році, можливо почалися перельоти по Україні та за межі", - заявив В.Омелян в ефірі "
5 каналу" в понеділок увечері.
Коментуючи, інформацію про перспективу будівництва швидкісних залізничних пасажирських магістралей, що з'явилася в ЗМІ, міністр зазначив, що це "дороге задоволення" і це має бути "потужний проект з великим інвестором".
"Побудувати євроколію, яка вже з'єднає Київ з Варшавою і потенційно з Берліном, Київ - з Одесою, після повернення Криму - з Кримом. Проводимо зараз переговори з китайськими компаніями на умовах державно-приватного партнерства. Я сподіваюся, що ці переговори будуть успішними. У часовому розрізі це мінімум від 5 до 10 років від сьогоднішнього дня - якщо в переговори будуть успішними і в нас буде ефективний менеджмент "Укрзалізниці", - заявив В.Омелян в ефірі "5 каналу" в понеділок увечері.