Україна розвиватиме прикордонну з ЄС інфраструктуру

Україна в найближчі роки сконцентрується на розвитку прикордонної інфраструктури на підходах до пунктів пропуску, зокрема на українсько-польському кордоні, запевнив міністр інфраструктури України Володимир Омелян під час брифінгу в Києві у вівторок.
"Мета проекту - поліпшення стану автомобільних доріг для сприяння розвитку соціально-економічних зв'язків з країнами ЄС. Шляхи досягнення - капітальний ремонт на шести ділянках автодоріг на під'їздах до КПП: "Устилуг", "Рава-Руська", "Краковець", "Ніжанковичі- Мальховице","Сміляниця" за моделі "проектування - будівництво". Термін реалізації проекту: 2017 - 2020 роки. Загальна вартість проекту-EUR68 (кошти кредиту уряду Республіки Польща, що надаються Україні на умовах пов'язаної допомоги)", - зазначив він.
Очікувані результати: покращення транспортного сполучення на українсько-польському державному кордоні; поліпшення транспортно-експлуатаційного стану близько 144 км під'їзних автомобільних доріг; поліпшення безпеки руху.
Що стосується розвитку прикордонної інфраструктури на підходах до пунктів пропуску на українсько-угорському кордоні, В.Омелян зазначив, що мета його така ж як і в прикордонній з Польщею зоні; шляхи досягнення - капітальний ремонт на шести ділянках автодоріг на під'їздах до КПП: "Ужгород", "Лужники", "Вилок", "Дякове", "Велика Паладь" і будівництва об'їзної дороги Берегового і села Астей до КПП "Лужанка". Термін реалізації проекту: 2017 - 2020 роки. Загальна вартість проекту: EUR50 млн (кошти кредиту уряду Угорщини, що надаються Україні на умовах пов'язаної допомоги).
Крім того, за словами глави міністерства, великі надії покладаються на так званий проект Go Highway - новий стратегічний коридор у рамках транс'європейської системи між Балтійським і Чорним морями, між Гданськом і Одесою.
Він нагадав, що "Укравтодор" розробляє проект Go Highway, згідно з яким Одеса і Гданськ будуть з'єднані автобаном. Українська частина коридору пройде за маршрутом Одеса-Умань-Львів-Краковець. Ця дорога об'єднає порти Чорного моря з портами Балтійського моря. Для створення швидкісної магістралі не будуватимуть нової дороги - відремонтують наявну.
"Нам необхідно цей коридор зробити дуже швидко, оскільки без з'єднання портів Чорного моря із Західною Європою розвивати економіку України буде складно. Ми починаємо розробляти цей проект вже цього року. Спочатку заплановано зробити середній ремонт ділянки траси М-12 між Львовом і Уманню. Роботи розпочнуться в поточному році, а закінчаться - в наступному. Що стосується польської частини маршруту Go Highway, то вона вже готова. Завдяки реалізації проекту час на подолання відстані від Одеси до Гданська зменшиться з 23 годин до 15 годин ", - наголосив В.Омелян.
Міністр інфраструктури також розповів, що Україна, Румунія, Болгарія та Греція можуть побудувати спільну міжнародну трасу.
"Проект може бути реалізований вже протягом п'яти років. Українська сторона організовуватиме міждержавні зустрічі в рамках проекту і сподівається, що будівництво магістралі буде неодмінно реалізовано", - резюмував міністр.