Інтерфакс-Україна
16:29 26.10.2017

Внесення законопроекту про обіг сільгоспземель відкладається через відсутність його підтримки у ВР

2 хв читати
Внесення законопроекту про обіг сільгоспземель відкладається через відсутність його підтримки у ВР

Законопроект про обіг сільськогосподарської землі, ухвалення якого надало б можливість запустити земельний ринок у Україні, не вносять на розгляд парламенту через відсутність у Верховній Раді належної підтримки документа.

"Основна причина, чому цей законопроект (про обіг землі - ІФ) не оприлюднюють і не вносять до Верховної Ради - ми очікуємо моменту, коли Верховна Рада буде готова розглядати його", - сказав перший заступник міністра аграрної політики і продовольства України Максим Мартинюк на конференції "Чого нам очікувати від осені реформ" у четвер у Києві.

Він зазначив, що документ повністю готовий і схвалений Світовим банком. Однак, на думку М.Мартинюка, вносити проект закону до парламенту, свідомо знаючи, що він не знайде підтримки, не має сенсу, оскільки це може зашкодити самій реформі.

М.Мартинюк зазначив, що законопроекти про пенсійну та медичну реформи, які підтримала Верховна Рада, вносилися саме тоді, коли парламентарії були готові їх обговорювати і підтримати.

"Наше основне завдання - правильна комунікація в суспільстві", - наголосив М.Мартинюк.

При цьому він зазначив, що останнім часом підтримка земельної реформи серед населення зростає.

Головним питанням для запуску ринку залишається доступ потенційних покупців до фінансових ресурсів.

"Щоб ринок землі працював, необхідні кредитно-фінансові механізми. Вони мають бути виписані окремим законом, і він має вноситися в пакеті з законом про обіг землі", - додав перший заступник міністра.

Зараз Мінагропрод спільно з Європейським банком реконструкції та розвитку розробляють механізми можливого фінансування при покупці землі.

Помилки (близько 1,5 млн) в держкадастр щодо розмірів земельних ділянок і їх координат Мінагропрод розраховує усунути до кінця 2017 року. Захист транзакцій при купівлі-продажу землі буде забезпечено за допомогою технології блокчейн.

За словами М.Мартинюка, відсутність ринку землі стримує інвестиції в економіку України, створення нових робочих місць в АПК.

Як повідомлялося, Верховна Рада наприкінці жовтня 2016 роки продовжила мораторій на продаж земель сільгосппризначення, введений в 2002 році, до 2018 року. Цим рішенням парламент доручив своїм комітетам і профільному міністерству протягом півроку напрацювати необхідні законопроекти.

Наразі урядовий законопроект про запуск ринку землі не зареєстрований в парламенті.

Кабмін запропонував для запуску ринку концепцію, що передбачає на першому етапі реформи можливість придбання 200 га для фізичних осіб-українців. Також пропонувалося впровадити дискримінаційний податок на перепродаж землі (50% від суми продажу земельної ділянки), яка перепродується менше ніж через 3 роки після придбання.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

До ЄРДР внесено кримінальну справу щодо інциденту на трасі М-06 на Житомирщині

Україна добилася збільшення потужності перетину для експорту е/е з 650 МВт до 900 МВт

Російські склади боєприпасів знищені на Донеччині біля Харцизька - СБУ

Понад 5 тисяч осіб отримали знання з першої психологічної допомоги в межах проєкту УЧХ та EU4Health

Ліквідація наслідків удару по Одесі завершена, постраждали 6 жителів

Умєров представив у Києві ключові українські ініціативи представникам німецької оборонної індустрії

У Полтаві внаслідок ворожої атаки двоє людей загинули, ще 11 поранено

ЦПД повідомляє про атаки по заводу в російському Єльці, який виробляє блоки для ракет

Українські чиновники стверджують, що всі поставки американської зброї зупинені, американські чиновники заперечують – ЗМІ

Ворог атакував Полтаву, виникли пожежі, зокрема в міському ТЦК, є загиблі і поранені

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА