Інтерфакс-Україна
17:25 15.11.2017

Найєм з активістами блокує забудову Сінного ринку в Києві

2 хв читати
Найєм з активістами блокує забудову Сінного ринку в Києві

Народний депутат Мустафа Найєм (фракція "Блок Петра Порошенка") спільно з іншими депутатами та активістами розпочав акцію блокування будівництва житлово-офісного центру на вул. Воровського, 15а на території колишнього Сінного ринку в центрі Києві.

"Ми вирішили об'єднати зусилля, змусити місто та забудовника згадати про закон. Сьогодні ставимо бетонні блоки для припинення будівництва, встановлюємо намети народних депутатів", - написав М.Найєм на своїй сторінці у Facebook у середу.

Як передає кореспондент "Інтерфакс-Україна", близько 14.30 середи до місця події прибув міський голова Києва Віталій Кличко.

"Учора було видано припис про знесення огорожі (на території будівництва - ІФ). Ми маємо повноваження знести її до п'ятниці, що дасть можливість зупинити забудову. Ми зверталися до представників забудовника, але, на жаль, реакції немає", - повідомив В.Кличко, при цьому заявивши: якщо забудовник не знесе огорожу до зазначеного терміну, ці роботи виконає департамент благоустрою Київської міськдержадміністрації.

Як повідомлялося, в липні 2017 року з посиланням на Державну архітектурно-будівельну інспекцію (ДАБІ) за підсумками позапланової перевірки порушень законодавства при наданні містобудівних умов і обмежень забудови зазначеної земельної ділянки не було виявлено.

Водночас, як повідомила раніше громадський активіст Юлія Нікітіна, ДАБІ припустилася юридичних помилок, коли брала до відома містобудівні умови й обмеження (МУО) та історико-містобудівне обґрунтування при оформленні в 2016 році забудовнику Сінного ринку дозволу на будівельні роботи.

"Перше: на момент видачі МУО були чинні, але на момент їх прийняття ДАБІ в 2015 році вони вже були нечинні, оскільки МУО прив'язані до земельної ділянки, а відповідної земельної ділянки в господарському обігу на той момент уже не було. Друге: коли ДАБІ видавала цей дозвіл на будівництво на Сінному ринку, вони спиралися на історико-містобудівне обґрунтування Мінкульту, видане в 2006 році. Історико-містобудівні обґрунтування мають термін дії п'ять років ... Отже, ДАБІ прийняла два основні документи, які були нечинні", - пояснила Ю.Нікітіна.

Як зазначила активіст, перегляд держінспекцією відповідних документів і скасування виданого дозволу на будівництво дадуть змогу громадським активістам домогтися зниження запланованої поверховості забудови.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

СБУ затримала 25-річного безробітного з Херсону, який коригував ворожі обстріли по місту

ГУР оприлюднило наказ про "доукомплектування" військової бази РФ у Вірменії

В країнах НАТО зростає розуміння, що запобігання вступу України до НАТО є не метою Путіна, а інструментом її досягнення – Єрмак

В ЄБА закликають до дискусії щодо проблемних питань бронювання від мобілізації

У Харкові і Запоріжжі зафіксовані влучання БПЛА по будівлі ТЦК і прилеглим територіям, є поранені – Сухопутні війська

Зеленський розраховує на виконання партнерами усіх домовленостей щодо захисту України

Окупанти знов вдарили по Харкову, постраждали 11 мирних мешканців

Данський фонд інвестує $5 млн в українську оборонну промисловість – Кабмін

Лідери БРІКС застерігають проти заходів, що підривають світову торгівлю

Наступний саміт БРІКС пройде в Індії

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА