19:22 22.03.2018

МЗС України закликає РФ забезпечити повну свободу пересування спостерігачів СММ ОБСЄ на Донбасі та в Криму

2 хв читати
МЗС України закликає РФ забезпечити повну свободу пересування спостерігачів СММ ОБСЄ на Донбасі та в Криму

Міністерство закордонних справ України закликає російську сторону забезпечити безперешкодний доступ спостерігачів Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні (СММ) на всіх територіях в Криму і на Донбасі.

"Закликаємо Російську Федерацію вжити заходів для забезпечення повного, постійного, безперешкодного доступу та свободи пересування спостерігачів Місії на всіх тимчасово окупованих територіях на Кримському півострові і в Донецькій і Луганській областях України, включаючи тимчасово неконтрольований ділянку українсько-російського державного кордону", - йдеться в коментарі МЗС України у зв'язку з продовженням мандата СММ.

Згідно з коментарем, в Україні вітають прийняте в четвер рішення. "Підтримавши зазначене рішення, держави-учасниці ОБСЄ продемонстрували готовність і надалі підтримувати нашу державу у протидії агресії з боку РФ... Місія відіграє важливу роль у сприянні мирному врегулюванню ситуації на Донбасі на основі поваги до незалежності, суверенітету, політичної єдності та територіальної цілісності України", - йдеться в документі.

Голова Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Ертурул Апакан вітає продовження терміну дії мандата СММ ОБСЄ ще на рік. За його словами, консенсусне рішення 57 держав-учасниць ОБСЄ свідчить про незмінну відданість інтересам народу України та визнання цінності місії.

"Я хочу подякувати Україні - країні, яка нас приймає, і іншим державам-учасницям за їхню незмінну підтримку й довіру до СMM ОБСЄ. Саме завдяки цій підтримці ми і, зокрема, понад 700 спостерігачів СMM, можемо, на тлі посилених заходів безпеки для зниження рівня ризиків, продовжувати сприяти забезпеченню миру, стабільності і безпеки в Україні ", - цитує Е.Апакана прес-служба СММ ОБСЄ.

Як повідомлялося, мандат СММ ОБСЄ в Україні продовжений до 31 березня 2019 року. "Делегація України оголосила свою пояснювальну заяву, в якій зазначила, що СММ повинна мати повний і безперешкодний доступ до всієї території України, включно з Кримом і Севастополем. Усі держави ЄС, США і Канада підтримали", - повідомило постійне представництво України при міжнародних організаціях у Відні.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА