Інтерфакс-Україна
14:02 18.04.2018

Суд розглядає клопотання прокуратури про відбір біологічних зразків у Савченко

1 хв читати
Суд  розглядає клопотання прокуратури про відбір біологічних зразків у Савченко

Заарештованого позафракційного народного депутата України Надію Савченко в середу вдень доставили до Шевченківського районного суду Києва для участі в розгляді клопотання військової прокуратури про відбір біологічних зразків.

Як передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна", на запитання "Як справи?", Н.Савченко відповіла: "Доки жива".

Говорячи про проходження нею напередодні експертизи, парламентар сказала: "Поліграф як поліграф, запитаєте у експертів... усі запитання (ставили - ІФ), які озвучував генпрокурор... "чи збиралася добивати автоматами".

"Тепер вони хочуть відібрати примусово біологічні зразки", - пояснила вона предмет судового розгляду.

На початку засідання Н.Савченко помістили в скляну камеру для підсудних. Сторона захисту звернулася до суду з тим, щоб нардеп перебувала на час розгляду поряд з адвокатами. Судді задовольнили це прохання, і нині Н.Савченко сидить у залі засідань поряд зі своїм захисником.

В оголошених суддею матеріалах справи зазначений мобільний телефон, на якому було знайдено біологічні зразки. Для встановлення провини Н.Савченко сторона обвинувачення клопоче про примусовий відбір біологічних зразків.

Водночас адвокат парламентаря Дмитро Бугай під час засідання заявив, що клопотання прокуратури не підлягає задоволенню, та пояснив, що йдеться про примусовий відбір біологічного матеріалу (слини), а примусова форма цієї процедури принижує честь і гідність, суперечить Конвенції про права людини.

Він також переконаний, що у разі задоволення судом цього клопотання, такі докази буде визнано недопустимими.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Виші розпочали навчання слухачів "нульового курсу" в межах проєкту "зимовий вступ" - Міносвіти

Сибіга під час зустрічі із керівництвом ОБСЄ закликав до звільнення трьох незаконно утримуваних Росією українських співробітників СММ

"Український дім" вперше буде представлено на Мюнхенській конференції з безпеки

Сили оборони завдали ударів по ворожих пунктах управління та складу боєприпасів на ТОТ – Генштаб

Глядацьке голосування за представника України на "Євробаченні-2026" відбудеться в "Дії" та за допомогою SMS

УЧХ допомагає ліквідувати наслідки атаки російських БпЛА у Черкасах

До київських шкіл очно повернулося 41,6% від усіх школярів міста - КМДА

У Харкові двоє постраждалих – мер

Віткофф візьме участь у переговорах між Україною та Росією 4-5 лютого в Абу-Дабі - ЗМІ

56% опитаних в Україні респондентів позитивно ставляться до Папи Римського Лева XIV

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА