13:08 19.05.2018

Матіос ратує за створення Держбюро військової юстиції

2 хв читати
Матіос ратує за створення Держбюро військової юстиції

Головний військовий прокурор України Анатолій Матіос ратує за створення Державного бюро військової юстиції (ДБВЮ).

У статті в тижневику "Дзеркало тижня. Україна" А.Матіос пояснив необхідність створення такого органу.

"Наполегливо переконую суспільство й законотворців у потребі створити (за аналогом НАБУ) Державне бюро військової юстиції (ДБВЮ). У воюючій Україні за військовою прокуратурою має бути закріплене право у повному обсязі здійснювати нагляд за додержанням та застосуванням законів у всіх військових формуваннях. Це право слід закріпити бодай тимчасово, на період здійснення Операції об'єднаних сил та дії Закону "Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях", – написав головний військовий прокурор.

За його словами, досвід багатьох країн засвідчує, що військові Миротворчого контингенту (МК) не завжди можуть знайти спільну мову з місцевим населенням.

"Такі конфлікти були, є і будуть, оскільки не можна виключати людського фактору несприйняття іноземця, який встановлюватиме (повертатиме) право на безправній території, зокрема на території так званих ОРДЛО", — написав А.Матіос.

Він переконаний, що для уникнення непорозумінь між військовими і цивільними особами в зоні конфлікту потрібен нетрафаретний буфер, який сприятиме розслідуванню злочинів, вчинених військовослужбовцями, представниками населення та учасниками парамілітарних формувань.

А.Матіос зазначив, що проект закону про Державне бюро військової юстиції презентують громадськості та експертам 29-30 травня в Харкові під час міжнародної конференції Reforming Military Justice System in Ukraine: the current state and prospects. Експертну оцінку документу дадуть фахівці військової юстиції з понад 10 країн, які візьмуть участь у заході.

Як зазначив головний військовий прокурор, об'єктивно оцінити протиправні дії військових і демобілізованих не можуть ні цивільні слідчі або прокурори, ні судді.

"Не зможуть, зокрема, через ментальну несумісність цивільних та військових відмінностей суб'єктивної та об'єктивної сторін учинених правопорушень. Більш ніж чотири роки війни довели, що проблема несприйняття військовими та учасниками АТО саме цивільних правоохоронних органів і суду є очевидною", — написав А.Матіос.

Він також вважає, що створення ДБВЮ спонукає не тільки стагнація мирного врегулювання агресії на Донбасі і бойові дії, а й погане сприйняття військовими розслідувань військових злочинів цивільним ДБР, потреба заповнити вакуум правового регулювання, проведення фільтраційних заходів із подальшим розслідуванням злочинів проти миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку, вчинені збройними формуваннями і окремими представниками окупаційних адміністрацій.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

В Україні очікують, що США продовжать стримувати РФ від ведення повномасштабної війни на Донбасі

США підтримуватимуть оборонну реформу в Україні до досягнення критеріїв членства в НАТО - міністр оборони

У Києві чоловік влаштував погром у приймальні депутата міськради

Глава Пентагону закликав РФ припинити війну на Донбасі та кібератаки проти США

США продовжать підтримку партнерів для безпеки в Чорноморському регіоні - міністр оборони Остін

Жодна третя країна не має права вето на вступ до НАТО, Україна може визначати свою майбутню зовнішню політику самостійно - міністр оборони США

Росія розпочала війну на Донбасі та перешкоджає мирному врегулюванню конфлікту - міністр оборони США

Ryanair із 5 листопада почне літати зі Львова до Манчестера

На ділянці дороги на Одещині, що проходить через Молдову, скасували режим пропуску за талонами - Держприкордонслужба

У Києві 23 жовтня розпочнуть підключення будинків до тепла - КМДА

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА