13:08 19.05.2018

Матіос ратує за створення Держбюро військової юстиції

2 хв читати
Матіос ратує за створення Держбюро військової юстиції

Головний військовий прокурор України Анатолій Матіос ратує за створення Державного бюро військової юстиції (ДБВЮ).

У статті в тижневику "Дзеркало тижня. Україна" А.Матіос пояснив необхідність створення такого органу.

"Наполегливо переконую суспільство й законотворців у потребі створити (за аналогом НАБУ) Державне бюро військової юстиції (ДБВЮ). У воюючій Україні за військовою прокуратурою має бути закріплене право у повному обсязі здійснювати нагляд за додержанням та застосуванням законів у всіх військових формуваннях. Це право слід закріпити бодай тимчасово, на період здійснення Операції об'єднаних сил та дії Закону "Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях", – написав головний військовий прокурор.

За його словами, досвід багатьох країн засвідчує, що військові Миротворчого контингенту (МК) не завжди можуть знайти спільну мову з місцевим населенням.

"Такі конфлікти були, є і будуть, оскільки не можна виключати людського фактору несприйняття іноземця, який встановлюватиме (повертатиме) право на безправній території, зокрема на території так званих ОРДЛО", — написав А.Матіос.

Він переконаний, що для уникнення непорозумінь між військовими і цивільними особами в зоні конфлікту потрібен нетрафаретний буфер, який сприятиме розслідуванню злочинів, вчинених військовослужбовцями, представниками населення та учасниками парамілітарних формувань.

А.Матіос зазначив, що проект закону про Державне бюро військової юстиції презентують громадськості та експертам 29-30 травня в Харкові під час міжнародної конференції Reforming Military Justice System in Ukraine: the current state and prospects. Експертну оцінку документу дадуть фахівці військової юстиції з понад 10 країн, які візьмуть участь у заході.

Як зазначив головний військовий прокурор, об'єктивно оцінити протиправні дії військових і демобілізованих не можуть ні цивільні слідчі або прокурори, ні судді.

"Не зможуть, зокрема, через ментальну несумісність цивільних та військових відмінностей суб'єктивної та об'єктивної сторін учинених правопорушень. Більш ніж чотири роки війни довели, що проблема несприйняття військовими та учасниками АТО саме цивільних правоохоронних органів і суду є очевидною", — написав А.Матіос.

Він також вважає, що створення ДБВЮ спонукає не тільки стагнація мирного врегулювання агресії на Донбасі і бойові дії, а й погане сприйняття військовими розслідувань військових злочинів цивільним ДБР, потреба заповнити вакуум правового регулювання, проведення фільтраційних заходів із подальшим розслідуванням злочинів проти миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку, вчинені збройними формуваннями і окремими представниками окупаційних адміністрацій.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Рада прийняла закон про направлення підрозділів ЗСУ до інших держав під час війни з пропозиціями президента - нардеп

Місце Кормишкіної в Раді може зайняти кандидат від “Слуги народу” Свириба

Міноборони допустило до експлуатації в ЗСУ БПАК "Відьмак"

СБУ заочно повідомила про підозру російському співаку-пропагандисту "Шаману"

В столиці фіксується високий рівень забрудненості повітря

Невеликий сніг у східних, Сумській та Дніпропетровській областях у середу, на заході країни – 5-10° тепла

Повітряні сили ЗСУ: минулої ночі збито 6 крилатих ракет та 133 ворожих БпЛА

Чисельність населення на підконтрольній території України сягає близько 31,5 млн людей

Міноборони створило ДП "Цифрова Армія" для допомоги військовим, цивільним і бізнесу

Кількість постраждали внаслідок ворожого обстрілу Херсону 24 лютого зросла до шести осіб

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА