Інтерфакс-Україна
15:14 24.05.2018

Денісова відкрила провадження за фактами порушення прав і свобод Кольченка і Сенцова

2 хв читати
Денісова відкрила провадження за фактами порушення прав і свобод Кольченка і Сенцова

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова за фактами порушення прав і свобод громадян України Олександра Кольченка та Олега Сенцова відкрила провадження, в рамках якого проводяться дії щодо з'ясування проведеної роботи українськими державними органами в рамках Конвенції про передання засуджених осіб (1983 рік).

"Уповноважений Людмила Денісова направила звернення до генерального прокурора України Юрія Луценка, міністра юстиції України Павла Петренка, міністру закордонних справ України Павлу Климкіну, міністру внутрішніх справ України Арсену Авакову з проханням до 31 травня проінформувати омбудсмена про вжиті заходи реагування за фактами незаконного позбавлення волі громадян України Олександра Кольченка та Олега Сенцова. Після отримання відповідей уповноважений вивчить матеріали і запропонує подальші дії зі звільнення українських політв'язнів", - повідомляється в четвер на сайті омбудсмена.

Л.Денісова проаналізувала всю інформацію, надану Уповноваженим РФ з прав людини Тетяною Москалькової в попередні роки. Зокрема, йдеться про ту аргументацію, що РФ ухвалила закон, згідно з яким всі громадяни, які на момент анексії Росією Криму проживали на півострові, набувають громадянство Російської Федерації, за винятком тих, хто протягом місяця офіційно оголосить про намір залишити попереднє громадянство, і, за словами Т.Москалькової, ані О.Кольченко, ані О.Сенцов цього не зробили.

"Омбудсмен Л.Денісова переконана, що Україна не може приймати цю аргументацію у своїй роботі про передання засуджених. Адже, за її словами, Крим - це Україна, і будь-які російські закони щодо Автономної Республіки Крим є фейковими. Під час судових засідань О.Кольченко і О.Сенцов офіційно заявляли, що вони не зверталися і не планують звертатися до російської сторони з метою отримання громадянства РФ. Вони неодноразово говорили, що є громадянами України. В свою чергу, РФ не визнала їх українського громадянства та поінформувала про неможливість передання ув'язнених Україні відповідно до Конвенції про передання засуджених осіб", - йдеться у повідомленні.

Л.Денісова наголошує, що аргументація російської сторони щодо автоматичного набуття О.Кольченком та О.Сенцовим громадянства РФ не може бути прийнята, оскільки це суперечить імперативним нормам загального міжнародного права.

"На підставі цього омбудсмен стверджує, що права О.Кольченка та О.Сенцова як громадян України були порушені і, керуючись статтею 101 Конституції України, статтями 13 і 15 закону України "Про уповноваженого Верховної Ради України з прав людини" відкриває провадження за цим фактом", - йдеться в повідомленні.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Трамп цьогоріч хоче зустрітися з Кім Чен Ином – ЗМІ

Трамп: США вивчають досвід застосування дронів у війні в Україні

Трамп: США вивчають досвід застосування дронів у війні в Україні

МЗС засуджує включення портів Бердянська та Маріуполя до переліку портів РФ і закликало ІМО відреагувати

Шмигаль і прем'єр Норвегії відвідали підприємство з виробництва дронів

Свириденко та глава мінфіну Німеччини обговорили фінансування бюджету, оборонку та макрофінансову стабільність України

Єрмак: Норвегія допоможе Україні пройти зиму та підтримує закупівлі газу

У Міноборони Німеччини повідомили дату і місце наступного засідання "Рамштайну"

Сили безпілотних систем за добу уразили 704 унікальні цілі противника

Прем'єрка Свириденко: Ми відкрили два нові транзитні пункти на Дніпропетровщині та Харківщині для розвантаження Павлограда

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА