Інтерфакс-Україна
12:26 29.08.2018

Мінагропрод назвав базові положення розробленої концепції ринку землі

2 хв читати

Міністерство аграрної політики та продовольства в розробленій концепції ринку землі передбачило, що купувати у власність землі сільськогосподарського призначення зможуть виключно громадяни України.

Згідно з повідомленням на сайті міністерства, у базових положеннях концепції також встановлені граничні розміри земель сільгосппризначення, які можуть перебувати у власності однієї особи, та антиспекулятивні механізми (стягнення державного мита) у разі перепродажу земельної ділянки протягом перших трьох років.

У документі передбачено, що поточним користувачам гарантується збереження земельного банку у разі зміни власника земельної ділянки.

Концепцією вводяться цінові індикативи на земельні ділянки протягом перших двох років після скасування мораторію на рівні, не нижчому за нормативну грошову оцінку. Ціни всіх угод купівлі/продажу, за якими реєструються права власності, підлягають державній реєстрації, що дасть змогу Національному банку проводити регулювання ринку іпотеки.

Згідно з документом створюються преференційні умови для купівлі землі невеликими гравцями, насамперед - фермерськими господарствами, зокрема через механізм часткового гарантування кредитів.

"Нам треба готуватись до ринку землі. Я розумію, що не всі мої колишні колеги-фермери підтримують ринок, але якщо відпрацювати механізм іпотеки і дати фінансовий ресурс, запровадити запобіжники, які існують в ЄС, та перенести їх у наші реалії, то я вважаю, що супротиву ринку землі не буде", - наведено в повідомленні слова заступника міністра аграрної політики та продовольства з питань розвитку фермерства Віктора Шеремети.

Він додав, що на старті модель ринку землі має бути максимально виваженою, а згодом її можна лібералізувати.

У Мінагропроді зазначили, що концепція національної моделі обігу земель сільськогосподарського призначення була напрацьована робочою групою під керівництвом першого заступника міністра аграрної політики та продовольства Максима Мартинюка в співпраці з науковцями, учасниками ринку, фермерською спільнотою, експертним середовищем, представниками Стратегічної групи радників з підтримки реформ в Україні, Офісом реформ, народними депутатами.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Трамп і Стармер обговорили торгівлю, війну в Україні та безпеку на Близькому Сході

Консервативна партія Канади передасть Україні заморожені російські активи на суму $22 млрд

США можуть визнати Крим російським у межах мирної угоди з Україною — ЗМІ

Міноборони відкриє перший ментальний центр для військових на базі колишнього елітного комплексу під Києвом

Спроби РФ домогтися скасування авіаційних санкцій натикаються на спротив ЄС через ризики безпеки — ЗМІ

Росіяни за добу здійснили 124 обстріли прикордонних територій Сумщини, пошкоджено житлові будинки та об’єкти інфраструктури – ОВА

Китай припинив імпорт скрапленого газу з США після запровадження 15% мита й натомість наростив закупівлю російського - ЗМІ

Поліцейські затримали двох підлітків, що побили військового у Гідропарку

Аварійно-рятувальні роботи після обстрілу Харкова завершено

Сибіга обговорив з главою МЗС Литви подальші спільні кроки для відновлення миру та безпеки України та всієї Європи

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА