17:39 30.08.2019

Лутковська розраховує на якнайшвидший запуск отримання не ідентифікованих останків із непідконтрольної території Донбасу

2 хв читати
Лутковська розраховує на якнайшвидший запуск отримання не ідентифікованих останків із непідконтрольної території Донбасу

Представник України в гуманітарній підгрупі тристоронньої контактної групи в Мінську Валерія Лутковська розраховує, що процедура, яка надасть можливість отримати не ідентифіковані останки з непідконтрольної території та здійснити їх ідентифікацію, почне працювати найближчим часом.

"Сьогодні в Україні враховується понад 1,5 тис. осіб, зниклих безвісти за період конфліктів. Але ця цифра не є ні постійною, ні затвердженою, тому що не запущено державний реєстр, і часто таку інформацію ми отримуємо від родичів зниклих, коли вони звертаються. Таку інформацію збирають громадські організації, Міжнародний комітет Червоного хреста, Моніторингова місія ООН, і саме на ці дані ми сьогодні можемо спиратися", - сказала член правління благодійного фонду "Восток-SOS" Олександра Дворецька в прес-центрі інформаційного агентства "Інтерфакс-Україна" у п'ятницю.

У свою чергу Лутковська заявила, що питання ідентифікації невстановлених поховань - це сфера Кримінально-процесуального кодексу. "А наш КПК написаний для мирного часу, він не розрахований на час війни й на те, що буде територія, не підконтрольна уряду України. Тож наразі ми напрацьовуємо процедуру ad hoc, яка могла б дати нам можливість отримати не ідентифіковані останки з непідконтрольної території, розпочати кримінальне провадження, провести всі необхідні процедури, пов'язані з ідентифікацією... і після того надати родичам можливість поховати останки", - зазначила вона.

Омбудсмен висловила сподівання, що ця процедура найближчим часом почне працювати.

"На сьогодні вона працює на лінії зіткнення, безпосередньо коли йдуть бої, домовляються, щоб забрати тіла тих, хто загинув під час бойових дій. Але як бути з тими могилами, які знаходять на цій території, це справді дуже важливе питання", - додала Лутковська.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА