Інтерфакс-Україна
09:14 11.10.2019

Гаазький трибунал більш ніж на рік зарезервував судовий комплекс суворого режиму в Схіпхол для слухань у справі МН17

4 хв читати

З березня 2020р до квітня 2021р Гаазький суд зарезервував судовий комплекс Схіпхол (Нідерланди, Justitieel Complex Schiphol (JCS) з підвищеними заходами безпеки для ведення судового процесу за результатами розслідування трагедії МН17.

Відповідний прес-реліз оприлюднений у четвер Гаазьким судом.

Зокрема, суд зарезервував комплекс з 9 до 13 березня, з 23 до 27 березня, з 8 червня до 3 липня, з 31 серпня до 13 листопада 2020р і з 1 лютого до 26 березня 2021р.

Відповідно до прес-релізу, 9 березня почнеться перша фаза судового процесу, в ході якої буде зрозуміло, хто з'явиться на слуханні, як йдуть справи зі слідством і що ще потрібно зробити. "Поки що неможливо сказати, в які інші дати зарезервованого періоду проводитимуться інші сесії, і коли може початися розгляд справи по суті. Ця інформація з'явиться тоді, коли з цих питань буде більше ясності", - наголошується в повідомленні суду.

Водночас нідерландський телеканал NOS повідомляє, що для конкретно цього слухання Нідерланди повинні внести поправки в національне законодавство, які дозволять вести слухання і англійською мовою, так як станом на сьогодні всі судові процеси в країні повинні вестися нідерландською. Також зазначено, що підозрювані "зможуть бути присутніми" в суді за допомогою відеозв'язку.

Судовий комплекс "Схіпхол" з підвищеними заходами безпеки може вмістити близько тисячі чоловік і розташований у декількох кілометрах від міжнародного аеропорту Схіпхол, біля якого не так давно в пам'ять про жертв трагедії було відкрито меморіальний комплекс.

Боїнг авіакомпанії "Малайзійські авіалінії", що виконував рейс МН17 Амстердам (Нідерланди) - Куала-Лумпур (Малайзія), був збитий в небі над Донецькою областю 17 липня 2014 року. Загинули всі 298 людей, які знаходилися на борту, 192 з них - громадяни Нідерландів.

Для розслідування трагедії була створена Спільна слідча група (РГД, Joint Investigation Team, JIT), до складу якої увійшли представники України, Нідерландів, Бельгії, Австралії і Малайзії, а також представники Євроюсту. 28 вересня 2016 року в Нідерландах були представлені результати кримінального розслідування причин катастрофи, відповідно до яких авіалайнер був збитий ракетою серії 9M38, запущеної з самохідної вогневої установки Бук з сільськогосподарського поля в районі селища Первомайське, який перебував під контролем проросійських сепаратистів. Слідство також встановило, що установка Бук була доставлена в Україну з Російської Федерації та після використання була знову повернута на територію РФ.

19 червня ССД назвала імена чотирьох підозрюваних: росіяни Ігор Гіркін (Стрєлков), Сергій Дубинський, Олег Пулатов і українець Леонід Харченко. Глава Національної прокуратури Королівства Нідерланди Фред Вестербеке повідомив, що вони хоч і не стріляли по літаку, але організували доставку озброєння, тому їх вважають підозрюваними. "Ці четверо людей підозрюються в тому, що співпрацювали в липні 2014 року, що призвело до того, що був збитий пасажирський літак. Ніхто з них не натиснув кнопку сам, але вони тісно співпрацювали з метою доставки озброєння, і тому їх можна вважати підозрюваними в тому, що вони причетні до збивання МН17", - сказав він на прес-конференції.

Пізніше з'явилася інформація, що громадянина України Володимира Цемаха в голландській прокуратурі також вважають підозрюваним і таким, який володіє важливою інформацією. Перебуваючи в ув'язненні в Україні, він був допитаний слідством, проте в середині серпня стало відомо, що Цемах може стати частиною обміну полоненими між Росією і Україною. Уряд Нідерландів закликав українську владу не робити Цемаха частиною обміну ув'язненими, проте 7 вересня він був переданий російською стороною в ході обміну 35 на 35. З цієї причини Генеральний прокурор попросив Росію видати підозрюваного. У Нідерландах передача Цемаха Росії викликала вкрай негативну реакцію. Так, депутат Європейського парламенту Каті Пірі, виступаючи 9 жовтня на пленарному засіданні, в рамках якого обговорювалося і українське питання, заявила, що передача Цемаха була "неприйнятною". "Так як ми розуміємо контекст, в якому проходять переговори між Україною і Росією, передача ключового підозрюваного в трагедії МН17 Росії є неприйнятною. Це образа жертв та їхніх рідних, вони заслуговують на те, щоб відповідальні постали перед правосуддям", - сказала вона.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Кабмін затвердив положення про інформаційну базу даних споживання природного газу

В МЗС України пройшла зустріч з керівником посольства Польщі щодо блокування українсько-польського кордону

Через ворожі авіаудари по Нечволодівці на Харківщині одна людина загинула, ще одна поранена

Мінкультури просить ЄС врахувати культурний аспект при формуванні наступних пакетів санкцій

Київська лікарня "Феофанія" відтепер надає послуги для всіх громадян – КМВА

Зеленський про майбутнє ЗАЕС: Спочатку припинення вогню, а потім будемо говорити про станції

Зеленський переконаний, що 30-денного припинення вогню буде недостатньо для РФ, щоб та відновила сили

Келлог: США обговорюють розміщення військового контингенту Великої Британії, Франції, Німеччини та Польщі в Україні – ЗМІ

Ziferblat закликає українців за кордоном проголосувати за них у першому півфіналі "Євробачення-2025"

Якщо Путін не приїде до Туреччини, всі обіцянки лідерів США та Європи про санкції проти РФ мають бути виконані – Зеленський

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА