19:19 24.06.2020

Єврокомісія посилює роботу щодо захисту прав жертв злочинності

2 хв читати
Єврокомісія посилює роботу щодо захисту прав жертв злочинності

Єврокомісія (ЄК) представила в середу свою першу стратегію забезпечення гарантії прав усіх жертв злочинності.

"Занадто багато жертв злочинності, яких не почули і які не мають доступу ні до правосуддя, ні до адекватної допомоги. Європейський союз стоїть на захисті жертв. Запропонована сьогодні стратегія спрямована на те, щоб дати їм необхідні кошти, і приділяє особливу увагу найбільш уразливим із них, таким, як ті, хто пережив насильство або злочини на грунті ненависті за ознаками статі", - заявила заступник голови ЄК Віра Юрова.

Вона бачить завдання Єврокомісії в тому, щоб мобілізувати держави-члени на повне дотримання прав жертв без додаткових умов або обмежень. Нова стратегія покликана гарантувати, щоб всі жертви злочинності могли повністю скористатися своїми правами, в якому б місці Євросоюзу не було вчинено правопорушення.

Ця стратегія визначає на п'ять років виконання двох головних цілей: дати жертвам кошти заявити про злочин, вимагати відшкодування збитків, і в кінцевому підсумку, подолати наслідки злочину, а також працювати з усіма зацікавленими сторонами, яких стосується захист прав жертв.

"Виходячи з епідемії COVID-19 і наступних недавніх заходів ізоляції, що призвели до зростання домашнього насильства, сексуальних зловживань щодо дітей, кіберзлочинності та злочинів, мотивованих ненавистю на ґрунті расизму і ксенофобії, особливо важливо, щоб правила підтримки і захисту жертв також діяли стійко в кризових ситуаціях", - йдеться в комюніке Єврокомісії.

Згідно з документом, ЄС має солідний комплекс правил щодо захисту прав жертв. Проте, жертви злочинності, як і раніше, не можуть повністю скористатися ними. "Відправним пунктом має стати краще застосування правил ЄС на практиці", - говорять в Брюсселі.

Єврокомісія розраховує надати до 2022 року додаткові пропозиції з метою посилити ці правила.

Оприлюднена в середу стратегія визначає п'ять пріоритетів. Це ефективний взаємозв'язок з жертвами і створення оточення, яке дозволяє їм заявляти про злочини. Передбачається також покращувати захист і підтримку найбільш уразливим жертвам. Стратегія передбачає забезпечення доступу жертв до компенсації збитків. Також будуть посилюватися співпраця і координація між усіма учасниками процесу гарантії прав жертв. Нарешті, в Єврокомісії планують підсилювати "міжнародний вимір прав жертв".

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Удари українських дронів і повені призвели до зниження нафтоперероблення в РФ до 11-місячного мінімуму - ISW

На Донеччині за минулий день через обстріли поранені семеро жителів - ОВА

Кількість постраждалих унаслідок нічного обстрілу Харкова зросла до шести осіб

РФ вивела в Азовське море один бойовий корабель, у Середземному чергують три носії "Калібрів" - ВМС ЗСУ

Унаслідок нічних обстрілів у Нікопольському районі пошкоджено ЛЕП, без світла залишилася частина абонентів

У Херсонській області за добу у результаті обстрілів один загиблий і п'ять поранених

Окупанти за добу понад 400 разів обстріляли Запорізьку область, застосувавши артилерію і 147 БПЛА

Сили оборони за добу ліквідували 880 окупантів та 43 артсистеми противника

Авіація Сил оборони за добу атакувала 17 районів скупчення сил РФ

На фронті за добу було понад 100 бойових зіткнень, на новопавлівському напрямку ЗС України відбили 24 атаки

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА