17:10 08.12.2021

В ОРДЛО 10 осіб було притягнуто до відповідальності за вираження поглядів, зокрема проукраїнських - УВКПЛ

2 хв читати
В ОРДЛО 10 осіб було притягнуто до відповідальності за вираження поглядів, зокрема проукраїнських - УВКПЛ

На території окремих районів Донецької та Луганської областей (ОРДЛО), яку контролюють російські найманці, громадянський простір та фундаментальні свободи було суворо обмежено після того, як озброєні групи взяли над ними контроль у 2014 році, повідомила глава Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Матільда Богнер.

За її словами, Управління верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ) задокументувало 10 випадків, коли в ОРДЛО особи були притягнуті до відповідальності за висловлення своїх поглядів, зокрема проукраїнських, участь у громадських справах та в одному випадку за звернення до засобів правового захисту у зв'язку з порушенням їхніх прав.

"Ми задокументували 10 випадків, коли особи були притягнуті до відповідальності за висловлення своїх поглядів, зокрема проукраїнських поглядів, за участь у громадських справах та в одному випадку за звернення до засобів правового захисту у зв'язку з порушенням їхніх прав", - сказала Богнер на конференції у Києві в середу.

Вона зазначила, що контент у соціальних медіа був підданий цензурі, а акаунти у соціальних медіа з поглядами, що критикують т. зв. республіки, були закриті.

Богнер звернула увагу на те, що багато захисників прав людини залишили території, які контролюють збройні групи, після початку збройного конфлікту у 2014 році.

"Ті, хто залишився і продовжив роботу, стикаються з високим ступенем небезпеки, зокрема захисники прав жінок, які працюють на підтримку постраждалих від домашнього насильства", - пояснила вона.

Богнер додала, що свобода мирних зборів в ОРДЛО залишається дуже обмеженою.

"УВКПЛ не спостерігало жодних зборів на чутливі політичні теми в жодній із самопроголошених республік", - сказала вона.

Глава Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні наголосила, що покарання людей за вираження думок та участь у політичних дискусіях, що впливають на їхню безпеку та благополуччя, суперечать міжнародному праву у галузі прав людини.

Крім того, на території тимчасово окупованої Автономної Республіки Крим та міста Севастополя УВКПЛ продовжує документувати порушення прав людини та міжнародного гуманітарного права і давати рекомендації РФ як окупаційній владі, щоб усунути їх.

"Ситуація в Криму продовжує бути відзначеною обмеженнями свободи слова, зокрема щодо думок, які критикують політику та практики РФ на півострові", - зазначила Богнер.

За її словами, журналісти, які критикують окупаційну владу, зіткнулися зі стеженням, кримінальним переслідуванням, арештами, забороною в'їзду до Криму та депортацією з Криму. Правозахисники також працюють у дуже обмеженому середовищі, наражаючись на ризик притягнення до відповідальності та іншої відплати від влади.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

У Запоріжжі з-під завалів деблоковано тіло загиблого чоловіка, пошуково-рятувальні роботи тривають - ДСНС

СБУ викрила дніпропетровську компанію, яка допомагала ворогу будувати ядерні лабораторії

Співробітники Укрзалізниці та столичного метрополітену входили в агентурний осередок спецслужб РФ - прокуратура

Двоє цивільних загинули в суботу в Бериславі через мінометний обстріл - Прокудін

За матеріалами ДБР повідомлено про підозру нардепу за організацію незаконного переправлення через кордон під виглядом «водіїв»

ДСНС отримала від Словенії три піротехнічні машини для гуманітарного розмінування

До кінця доби в суботу та в ніч на неділю в Києві очікуються пориви вітру

Ізраїльські військові заявили, що готові до першої фази перемир'я з ХАМАС

Поліція затримала чиновницю лікарні за вимагання $5 тис у військового за підтвердження групи інвалідності

США почали розміщення в Європі модифікованих ядерних авіабомб - NNSA

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА