16:12 01.04.2021

Фармгрупа "Юрія-Фарм" розглядає можливість локалізації виробництва вакцин в Україні

2 хв читати
Фармгрупа "Юрія-Фарм" розглядає можливість локалізації виробництва вакцин в Україні

 Фармацевтична група компаній "Юрія-Фарм" розглядає можливість локалізації виробництва вакцин в Україні.

Як повідомив агентству "Інтерфакс-Україна" генеральний директор групи "Юрія-Фарм" Дмитро Деркач, компанія активно працює над питанням забезпечення українського населення вакцинами, зокрема вакциною від COVID-19.

"Ще п'ять років тому було розпочато будівництво нового заводу в Черкасах загальною площею понад 25 тис. кв. м, на якому передбачено високотехнологічне асептичне виробництво та виробництво біотехнологічних продуктів. Цехи нового виробничого майданчика запускаються в роботу, починаючи з 2020 року", - сказав він.

За словами Деркача, будівництво нового об'єкта стало можливим "завдяки принципу, якого дотримуються в компанії з моменту її заснування: реінвестувати понад 80% прибутку в нові напрями, що становить понад $25 млн на рік, а також завдяки кредиту Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР), отриманому в 2020 році.

Він повідомив, що передумовою для розвитку виробництва біотехнологічних продуктів стали напрацювання власного Biotech R&D, зокрема технологічної платформи для розробки та пілотного виробництва рекомбінантних білкових продуктів, моноклональних антитіл. Крім того, було налагоджено апаратно-методологічну базу для забезпечення контролю якості біофармацевтичних препаратів і вакцин - і власного виробництва, і рішень контрактних партнерів.

"Юрія-Фарм" також тестує власну платформу для розробки препаратів на основі РНК як ефективний, сучасний, безпечний і швидкий метод розробки ліків, який, зокрема, використовували компанії, що стали піонерами в розробці РНК-вакцини проти COVID-19.

"Наразі ми активно працюємо над питанням пошуку партнерів для трансферу технології виробництва вакцин від COVID-19 на свій новий виробничий майданчик. Для цього відібрали пул компаній, зокрема зі США і Китаю, розробки яких перебувають на пізніх стадіях, зокрема у фазі третіх клінічних досліджень. Проводимо переговори з ними для вибору потенційного кандидата на трансфер технологій і забезпечення їх нашими виробничими потужностями", - сказав Деркач.

Гендиректор групи уточнив: "Ми не здійснюємо розробку власної вакцини, оскільки нині у світі вже понад 130 компаній перебувають на різних стадіях розробки вакцини від COVID-19, тому ми шукаємо кандидата серед них".

Водночас він вважає, що фарма України має бути потенційно готова до трансферу та промислового виробництва вакцин, розробки яких з часом запропонують вітчизняні науково-дослідні інститути.

Група компаній "Юрія-Фарм" входить до переліку найбільших фармацевтичних компаній України. Основними напрямами діяльності є розробка (R&D), виробництво, маркетинг і дистрибуція лікарських препаратів і виробів медичного призначення.

ТОВ Юрія-Фарм - член Асоціації "Виробники ліків України" (АВЛУ).

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА