Інтерфакс-Україна
13:58 05.04.2013

Янукович пов'язує формати співпраці з МС з отриманням Києвом статусу спостерігача

2 хв читати
Янукович пов'язує формати співпраці з МС з отриманням Києвом статусу спостерігача

Україна розраховує отримати статус спостерiгача в Митному союзi й потiм розпочати розгляд низки документiв щодо участi в роботi об'єднання, заявляє президент Вiктор Янукович.

"Україна як спостерiгач може розпочати процес розгляду положень МС, а їх ухвалено понад 200, усi цi положення потребують проходження внутрiшньодержавних процедур i потребують часу. Україна, отримавши статус спостерiгача, може отримати доступ до цих документiв, i ми почнемо їх розглядати", - сказав В.Янукович на зустрiчi з прем'єром Казахстану Серiком Ахметовим.

За його словами, Україна продовжує обстоювати свої позицiї, згiдно з якими вона могла б спiвпрацювати з МС як спостерiгач.

"Особливу стурбованiсть у нас викликає процес врегулювання вiдносин iз Митним союзом. Нашi останнi пропозицiї, якi я озвучив у Москвi на зустрiчi з президентом Росiї, про те, щоб ми знайшли формат наших вiдносин. Ми його бачимо на цьому етапi як формат спостерiгача", - сказав В.Янукович.

Президент наголосив: "Ми виступаємо за те, щоб знаходити взаємоприйнятнi рiшення, якi розширювали б нашi можливостi та створювали можливостi для вiльного просування наших товарiв i послуг".

Вiн сподiвається, що такi можливостi буде знайдено найближчим часом.

В.Янукович також зазначив: "Економiчна криза, яка нинi є у свiтi, зачепила практично всi країни. Вона сьогоднi змушує нас шукати можливостi для пом'якшення її наслiдкiв. Тому протиприродним виглядає процес у торговельному протистояннi".

На його думку, в цьому процесi втрат зазнають обидвi сторони - Україна та країни Митного союзу.

"Адже ми маємо стежити за тим, щоб вирiвнювати торговельний баланс мiж нашими країнами, щоб не було вiд’ємного сальдо торговельного балансу, яке безпосередньо впливає на золотовалютнi резерви", - сказав глава держави.

"Тому обмеження з однiєї сторони змушують iншу сторону вводити такi самi обмеження", - наголосив президент України.

Вiн також зазначив, що Україна не хотiла б допустити такої ситуацiї.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Порошенко розцінив заяви Свириденко та Проніна щодо підстав запровадження санкцій проти нього як свідчення їх фальсифікацій

Порошенко вважає неконституційним голосування за прем’єра в Раді через відсутність коаліції

В уряді Свириденко буде два нових міністри і віцепрем'єр, ще троє урядовців змінять міністерства

Свириденко про Шмигаля: У нього можна було вчитися не лише як у керівника, а й як у людини

Відставка уряду суперечить закону "Про правовий режим воєнного стану" і підважує легітимність наступного складу Кабміну - Порошенко

Порошенко розкритикував зміни в держбюджет перед заміною уряду і передачу 8 млрд грн з бюджету Києва в Резервний фонд

Нардеп Буймістер увійшла до фракції “Батьківщина”

Сенат США гальмує розгляд пакета санкцій проти Росії – ЗМІ

Орбан закликає ЄС ввести санкції проти України

Соцпідтримка матерів має зменшити страх жінок перед втратою доходу після пологів – нардеп Третьякова

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА