Інтерфакс-Україна
15:57 13.08.2013

Кабмін оприлюднив проект угоди про асоціацію Україна-ЄС

2 хв читати
Кабмін оприлюднив проект угоди про асоціацію Україна-ЄС

Проект угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом і його державами-членами оприлюднено на сайті Кабінету Міністрів України.

Документ, оприлюднений на сайті уряду, викладено на 236 сторінках. Проект угоди має сім розділів і 486 статей, низка з яких присвячена діяльності медіа, захисту персональних даних, захисту інтелектуальної власності тощо.

Згідно з проектом угоди, метою асоціації є: сприяння поступовому зближенню сторін, поглиблення участі України в політиці, програмах та агенціях ЄС, запровадження умов для посилених економічних і торговельних відносин, які вестимуть до поступової інтеграції України у внутрішній ринок ЄС, зокрема завдяки створенню поглибленої та всеосяжної зони вільної торгівлі, поглиблення співробітництва у сфері безпеки з метою забезпечення верховенства права та поваги до прав людини і основоположних свобод.

Згідно з низкою додатків до проекту цієї угоди, Україна також бере на себе зобов'язання з адаптації вітчизняного законодавства із зазначенням конкретних термінів. Зокрема, угода передбачає приведення законодавства про аудіовізуальні медіапослуги протягом двох років після набуття чинності.

Київ сподівається підписати угоду в листопаді 2013 р.

Днями лідер громадського руху "Український вибір" Віктор Медведчук заявив, що угода про асоціацію з ЄС суперечить Конституції України, засадничим принципам державності, закріпленим в Основному законі. А її підписання неможливе без зміни або виключення низки положень Конституції.

У своїй статті, опублікованій в газеті "Комсомольская правда в Украине", В.Медведчук зазначив, що створення наддержавних органів (Рада асоціації та Комітет асоціації), загальний обсяг їхньої компетенції, а також обов'язковість їхніх правових рішень де-юре та де-факто ставлять їх над національним законодавством. Тому участь України в асоціації з ЄС передбачає необхідність внесення змін одразу до чотирьох статей розділу I "Загальні положення" Конституції України.

Крім того, передбачена проектом ратифікація та імплементація Римського статуту Міжнародного кримінального суду означатиме невиконання рішення Конституційного Суду України 2001 року. Можливість доповнення національної юрисдикції Міжнародним кримінальним судом суперечить розділу VIII "Правосуддя" Основного закону (частина перша і третя статті 124). Приєднання України до Римського статуту можливе лише після внесення відповідних змін до Конституції, зазначив В.Медведчук.

Водночас міністр юстиції України Олена Лукаш 8 серпня заявила, що проект угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом відповідає нормам українського законодавства і Конституції України. "Сам проект угоди відповідає нормам законодавства та Конституції і може бути підписаний, на що ми сподіваємося", - сказала вона, назвавши безпідставними і безглуздими заяви про те, що цей проект не відповідає законодавству та Конституції.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Трамп втрачає терпіння через відсутність результатів від розмов із Путіним - Рубіо

Членом фракції "Голос" може стати політолог Давидюк замість Рущишина

Посол ЄС в Україні: поговорили з генпрокурором про необхідність незалежного функціонування НАБУ та САП

"Євросолідарність" вимагає від уряду призначити головою БЕБ переможця конкурсу Цивінського - Геращенко

Сенатори Шахін та Грем видали заяву із закликом до України продовжувати боротьбу з корупцією

УЗАГАЛЬНЕННЯ: Закон щодо НАБУ/САП набув чинності, західні політики заявляють про загрози для євроінтеграції; географія протестів шириться; Зеленський анонсує новий законопроєкт з нормами для незалежності антикорупційних інституцій

Качка обговорив з експертним середовищем ситуацію довкола НАБУ та САП і пошук оптимальних рішень для євроінтеграції України

Порошенко стверджує, що отримав від Держфінмоніторингу замість підстав для введення санкцій публікацію, яку розміщував у себе Портнов

Метою прийняття закону про НАБУ\САП є руйнування руху України в Європейський Союз, переконаний Порошенко

Єрмак і Ердоган обговорили необхідність зустрічі на рівні лідерів України, США та РФ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА