Інтерфакс-Україна
10:14 15.08.2013

Труднощi з проходженням українських товарiв через кордон РФ зумовленi тим, що Україна не є членом МС - депутат Держдуми Слуцький

2 хв читати
Труднощi з проходженням українських товарiв через кордон РФ зумовленi тим, що Україна не є членом МС - депутат Держдуми Слуцький

Внесення до перелiку "ризикових" усiх без винятку українських iмпортерiв Митною службою РФ має бюрократичнi причини, оскiльки Україна не є членом Митного союзу, сказав в ефiрi радiо "Эхо Москвы" голова комiтету Держдуми у справах СНД Леонiд Слуцький.

"Труднощi з проходженням українськими товарами росiйської митницi великою мiрою зумовленi просто бюрократiєю через те, що Україна не є членом Митного союзу. Однак нiякої полiтики в цьому немає", - сказав вiн у середу ввечерi.

Л.Слуцький висловив сподiвання, що ще до кiнця серпня митнi служби обох країн вирiшать усi труднощi.

Голова комiтету Держдуми у справах СНД наголосив, що проблеми справдi є, але вони можуть бути вирiшенi в найкоротшi термiни.

Як повiдомлялося, в середу прес-служба Федерацiя роботодавцiв України (ФРУ) ранiше заявила, що ФМС Росiї з 14 серпня 2013 року внесла до перелiку "ризикових" усiх без винятку українських iмпортерiв, що фактично на невизначений час блокувало постачання товарiв з країни.

"З 00:00 14 серпня до профiлю ризику системи управлiння ризиками ФМС РФ до перших чотирьох десяткiв пiдприємств, якi туди потрапили в липнi цього року, було додано всiх без винятку українських експортерiв. При цьому заходи запобiгання ризику ще бiльше посилено. По-сутi, йдеться про повне зупинення українського експорту на невизначений час, на тижнi або навiть на мiсяцi", - наголошується в повiдомленнi.

Як уточнюють у ФРУ, росiйська митниця пiддає українськi вантажi суцiльнiй перевiрцi, зокрема вивантаження, перевантаження i завантаження їх назад у транспорт.

"Усе це призводить до збiльшення термiнiв простою вагонiв та iнших транспортних засобiв, i, як наслiдок, спричиняє подорожчання або зрив постачання товарiв, псування продукцiї, пiдриває позицiї українських товаровиробникiв на ринку РФ. При цьому росiйський ринок для багатьох українських пiдприємств є критично важливим" , - зазначили у ФРУ.

За пiдрахунками об'єднання, експорт українських товарiв до РФ у другому пiврiччi прогнозувався на рiвнi $8,5 млрд.

"Втрати України вiд таких дiй росiйської сторони можуть сягнути, залежно вiд розвитку подiй, $2-2,5 млрд тiльки у другому пiврiччi поточного року", - резюмують у федерацiї.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Нардеп Сюмар стверджує, що фабулу санкцій проти Порошенка ще у 2019 році ініціював Портнов

ЄК наразі не готова оголосити терміни ухвалення 18-го пакету санкцій проти РФ

Рух "ЧЕСНО": 62% мерів українських міст є гривневими мільйонерами, родини трьох мерів - доларовими мільйонерами

В ЄК сподіваються в короткі терміни оновлення угоди про зону вільної торгівлі з Україною для подальшої економічної підтримки

Зло, розпочате Росією без причини у 2014 році та 2022 році, триває вже 1198 днів – Маркарова

На міжнародному форумі обговорили майбутню стратегію реформування правосуддя України

Словацькі парламентарі висловилися проти антиросійських санкцій, Чехія зберігає курс на посилення тиску на РФ

Попри "політичну кризу", уряд Нідерландів продовжуватиме підтримувати Україну - міністр оборони

Нідерланди нададуть Україні новий пакет допомоги на EUR400 млн у сфері морської безпеки

Тзв "меморандум" РФ свідчить, що Москва не планує закінчувати війну – нардеп Фріз

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА