Інтерфакс-Україна
13:26 26.12.2013

2014 рік став для України роком відкладених проблем - політолог

2 хв читати
2014 рік став для України роком відкладених проблем - політолог

2014 рік став для України періодом відкладених проблем, вважає керівник Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко.

На прес-конференції в четвер, підбиваючи підсумки року, він констатував, що це стосується і внутрішніх, і політичних проблем.

Так, у внутрішньополітичному житті Майдан став головною подією року, вважає політолог.

"Майдан і політична криза, яка виникла, кардинально впливають на політичну ситуацію, визначають її і, безумовно, матимуть наслідки й наступного року. Не виключено, що ця криза може тривати аж до президентських виборів у 2015 році, якщо тільки не буде дострокових президентських виборів", - зазначив В.Фесенко.

За його словами, Україна "була вагітна Майданом", оскільки протестні настрої останнім часом наростали, проте в результаті до них виявилися не готовими ні влада, ні лідери опозиції. Наразі в цьому протистоянні намітилася тенденція до стабілізації, проте занепокоєння викликають напади на активістів Майдану, що, у свою чергу, може "породити ланцюгову реакцію".

У зовнішньополітичному житті головною подією року, на думку В.Фесенка, стала різка переорієнтація України з євроінтеграційного на російський вектор. Водночас можливість підписання угоди про асоціацію між Україною і ЄС залишається, але відкладається як мінімум на період після наступних президентських виборів, вважає він.

"Московські угоди щонайменше на півтора року закрили можливість підписання угоди з ЄС - не юридично, а політично й економічно: навряд чи Янукович піде на ризик перегляду цих угод, щоб підписати угоду з ЄС, тому що ризики величезні - це знову конфлікт із Росією, і головне - він втратить ті економічні бонуси, які отримав від Путіна", - сказав політолог.

На його думку, московські угоди є дуже масштабним договором, який впливає не лише на двосторонні відносини, а й на внутрішньополітичну ситуацію в Україні.

"Така масштабна економічна допомога сприятиме визначеній, бодай навіть порівняній економічній стабілізації в Україні й надасть нові ресурси, нові можливості Віктору Януковичу на президентських виборах", - констатував він.

Проте "за боргами треба буде платити", але ця проблема також відкладається на період після 2015 року.

Водночас, на думку В.Фесенка, від цих угод виграв і президент Росії Володимир Путін, який "переграв Захід". При цьому визначальну роль у підписанні договору "відіграла зміна тактики російського керівництва стосовно України - замість батога Путін почав використовувати пряник, і це спрацювало".

"Хоч як парадоксально, найшвидше й найоперативніше реагував на події в Україні Кремль - для нього Майдан був, можливо, не меншим викликом, ніж для Януковича, і, йдучи на такі величезні поступки, фактично Кремль працює у власних інтересах, тому що "майданізація" України - це прямі виклики для Росії і поганий приклад для російської опозиції", - зауважив він.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Зеленський: ЄС близькі до 18-го пакету санкцій, але поки є непорозуміння з офіційним Будапештом

Апеляційний суд підтвердив незаконність відмови Порошенку виїжджати за кордон – адвокат

Сибіга: ми дуже розраховуємо, що 18-й пакет санкцій ЄС буде прийнято найближчим часом

Федоров, Стефанішина, Галущенко, Гринчук, Сибіга, Бідний, Сметанін, Умєров можуть зберегти посади у разі переформатування уряду, допускає Железняк

Сенатор Грем каже, що Трамп підтримав його законопроєкт про 500% санкції до країн, які купують продукцію в РФ

Дуда сподівається, що співпраця між Україною та Польщею збережеться на десятиліття

Американський сенат не ухвалив резолюцію, яка заборонила б Трампу атакувати Іран без схвалення конгресу - ЗМІ

Трамп відмовляється від скасування санкцій щодо Ірану

Трамп вважає, що Іран поки не зможе відновити ядерну програму

Трамп сподівається на успіхи щодо припинення війни РФ проти України

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА