Інтерфакс-Україна
14:50 12.02.2014

Мірошниченко пояснив логіку "амністування" Попова і Сівковича

3 хв читати
Мірошниченко пояснив логіку "амністування" Попова і Сівковича

Кримінальне провадження у зв'язку з розгоном Майдану 30 листопада 2013 року щодо екс-голови Київської міськадміністрації Олександра Попова та заступника голови РНБО Володимира Сівковича закрито, оскільки вони не приймали рішень про тортури, викрадання і вбивства людей, пояснив представник президента у Верховній Раді, народний депутат фракції Партії регіонів Юрій Мірошниченко.

"Логіка така, виходячи їз кваліфікації дій: якщо це були тортури, вбивства, викрадення людей, то ці люди не підпадають (під амністію - ІФ), незалежно від того, чи був це перший закон про амністію, другий чи третій", - сказав Ю . Мірошниченко на прес-конференції в середу в Києві.

"Але якщо це були рішення, що не передбачають тортури, викрадення, вбивства, то такі дії підпадають під амністію", - додав він.

Парламентарій нагадав, що перший ухвалений закон про амністію (у грудні 2013 року) залишився декларацією, оскільки не був забезпечений інструментарієм для виконання. Водночас другий закон, ухвалений Верховною Радою 16 січня 2014 року (про внесення змін до грудневий закон) перебував у правовій площині і передбачав амністію для обох сторін протистояння. У третьому законі (ухвалений Верховною Радою 29 січня 2014 року) обумовлені умови, за яких застосовуватиметься амністія до учасників акцій протесту.

Ю.Мірошниченко наголосив, що порушення закону було з обох сторін протистояння.

За його словами, політики понесли політичну відповідальність - вони відсторонені від посад. Народний депутат також нагадав, що Кабінет Міністрів відправлений у відставку.

"Що стосується юридичної відповідальності, то вона не застосуються, виходячи з політичних переваг. Тут мають бути досліджені юридичні (норми - ІФ). І згідно з цими фактами ухвалено рішення уповноваженими органами", - пояснив Ю.Мірошниченко.

Відповідаючи на запитання, яку реакцію Майдану може викликати рішення про закриття провадження стосовно О.Попова, В.Сівковича та інших чиновників із розгону Майдану 30 листопада, Ю.Мірошниченко заявив: "Реакція людей залежить від того, яку вони отримують інформацію ... Я сподіваюся , що наші колеги правильно це будуть коментувати - як рух до розблокування протистояння".

Як повідомлялося, близько 4-ї години ранку 30 листопада 2013 року бійці спецпідрозділу "Беркут" жорстоко розігнали людей з майдану Незалежності, що виступали проти паузи в євроінтеграції. Кадри з розгоном Євромайдану шокували українців і світову громадськість. 30 листопада обурені українці почали збиратися на Михайлівській площі. Акції протесту тривають досі.

Генеральна прокуратура України 14 грудня 2013 повідомила про вручення підозр у перевищенні службових повноважень В.Сівковичу, О.Попову, екс-начальнику столичного главку міліції Валерію Коряку та його заступнику Петру Федчуку. Згідно з повідомленням, 13 грудня О.Попов дав свідчення про свої дії в ніч на 30 листопада, а наступного дня президент України Віктор Янукович усунув його з посади голови КМДА. Крім того , були відсторонені В.Сівкович, В.Коряк і П.Федчук.

8 січня стало відомо, що начальнику одного з управлінь ГУ МВС України в Києві в оголошено про підозру у перевищенні службових повноважень під час подій від 30 листопада 2013 року на майдані Незалежності. Генпрокуратура не назвала прізвища цього керівника.

27 січня президент України звільнив О.Попова з посади голови КМДА.

Як повідомлялося , 12 лютого кримінальне провадження щодо О.Попова , В.Сівковича та інших осіб , які звинувачувалися у перевищенні влади у зв'язку з подіями в ніч 30 листопада 2013 року на Майдані Незалежності , було закрито за рішенням суду у зв'язку з дією закону про амністію.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

КНР може змусити Путіна сісти за стіл переговорів – Сікорський

Порошенко: Ратифікація угоди – спроба виходу з кризи у відносинах між Україною та США

Глави МЗС 7 країн, які постраждали від Мюнхенської змови, пакту Молотова-Ріббентропа та Ялтинської системи, застерегли від умиротворення агресора

Єрмак: Найбільший внесок у перемогу над нацизмом зробили українці, США, Велика Британія та інші союзники

Фракція "Європейська солідарність" обговорила угоду щодо створення інвестиційного фонду Україна-США з дипломатами та експертами

США намагаються зосередитися на тому, як би виглядало довгострокове врегулювання війни і вважають, що РФ вимагає зараз занадто багато - Венс

Профільний комітет, можливо, уточнить текст законопроєкту про ратифікацію угоди між Україною та США про копалини

Порошенко наполягає на важливості угоди про копалини з США і вимагає ознайомлення з її змістовною частиною

Климпуш-Цинцадзе: розраховуємо на новий уряд Німеччини щодо збільшення підтримки України, зокрема у військовій сфері

Орбан знову висловився проти членства України в Євросоюзі

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА