15:07 18.05.2015

"Південмаш" просить керівництво України визначитися, чи потрібне державі ракетне виробництво

3 хв читати
"Південмаш" просить керівництво України визначитися, чи потрібне державі ракетне виробництво

Трудовий колектив ДП "Південний машинобудівний завод ім. О.Макарова" ("ПМЗ", Дніпропетровськ) просить керівництво держави вжити невідкладних заходів щодо забезпечення підприємства державним замовленням на виробництво ракетної техніки.

Як зазначено в поширеному прес-службою "ПМЗ" відкритому зверненні трудового колективу до президента, Верховної Ради, уряду, Ради національної безпеки і оборони та органів влади Дніпропетровської області, у зв'язку з розривом традиційної кооперації з РФ щодо виробництва ракетної техніки, а також недостатнім завантаженням потужностей у рамках реалізації міжнародних проектів збереження на "ПМЗ", а отже, і в Україні, ракетного виробництва, як такого, через його специфіку можливе лише у разі забезпечення профільного держзамовлення.

Ініційовані "ПМЗ" варіанти вирішення завдання щодо завантаження профільних потужностей передбачають, зокрема, реалізацію проекту створення та виробництва ракети-носія (РН) легкого класу подвійного призначення. Реалізація проекту, що має хороші експортні комерційні перспективи, не потребує створення спеціальної наземної інфраструктури. Запуск легкої РН може бути забезпечено з автомобільного або корабельного носія, зазначають ракетобудівники.

Як очікується, ракетне виробництво може бути завантажене також у рамках держоборонзамовлення. Глава держави Петро Порошенко озвучив відповідне доручення за підсумками відвідування підприємства восени 2014 року, уточнюють на ПМЗ. "Минуло вже понад півроку, а держзамовлення досі немає", - констатується у зверненні.

Як уточнюють на "ПМЗ", утримання ракетобудівельних потужностей з унікальною масштабною науково-виробничою інфраструктурою та персоналом потребує суттєвих витрат, і за відсутності держзамовлення є важкою ношею для "Південмашу". На підприємстві підтверджують можливість перепрофілювання "Південмашу" на виробництво продукції цивільного машинобудування. "Зусилля із диверсифікації через налагодження програми імпортозаміщення для підприємств енергосектора дають упевненість у цьому. Необхідно лише ухвалити рішення про відмову від виробництва ракет, розуміючи, що це рішення безповоротне", - наголошується у зверненні.

"Держава має чесно і публічно сказати: потрібні Україні ракети – космічні, бойові, подвійного призначення – чи ні. І зробити це свідомо та зважено. У разі позитивного рішення - негайно забезпечити "Південмаш" держзамовленням на виробництво ракетної техніки. У разі негативного - дати дозвіл на ліквідацію виробничих потужностей ракетобудування", - наголошують ракетобудівники.

Автори звернення висловлюють побоювання, що подальше "заговорювання" проблеми на різних рівнях спричинить не лише втрату можливості "ПМЗ" виробляти ракетну техніку, а й може спровокувати соціальну дестабілізацію. Із грудня 2014 року близько 40% потужностей "ПМЗ" перебувають у стані вимушеного простою, який вже продовжено до червня.

При цьому ракетобудівники нагадують, що "ПМЗ", який має повний замкнутий цикл виробництва ракетної техніки, від двигунів до ракет-носіїв і космічних апаратів, визначає статус України як космічної держави.

"Саме існування "Південмашу" дає нашій державі можливість самостійно виробляти найефективніший на сьогодні неядерний засіб стримування: оперативно-тактичні ракетні комплекси", - наголошується у зверненні.

ДП "Південний машинобудівний завод імені О.М. Макарова" - одне з ключових підприємств ракетно-космічної промисловості України, відомий у світі виробник ракетоносіїв і супутників цивільного, наукового та військового призначення. З огляду на розрив традиційної кооперації в умовах російської агресії обсяги виробництва ракетно-космічної техніки у 2014 році за договорами з РФ скоротилася порівняно з 2013 роком - у 17 разів.

Нині "ПМЗ" опрацьовує програму диверсифікації виробництва, формована програма завантаження потужностей на 2015 рік оцінюється у понад 2,8 млрд грн. У березні "ПМЗ" уклав угоду про довгострокову виробничо-технічну співпрацю з НАЕК "Енергоатом". Як планується, значну частину завантаження "ПМЗ" має становити держоборонзамовлення.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Кулеба закликав союзників активізувати виробництво зброї та "перейти від співчуття до запобігання загибелі людей"

Світова більшість має бути на Саміті миру - Зеленський

ВАКС ухвалив вирок колишньому нардепу Пацкану та звільнив від покарання у зв'язку із закінченням строку давності

НАДС ініційовано навчальну програму "Комунікація та взаємодія з ветеранами/ветеранками на державній службі" для публічних службовців

Завдяки підтримці столичної громади 101 бригада знищила російської техніки майже на 35 мільйонів доларів

Зеленський подякував прем'єр-міністру Великої Британії за виділення найбільшого пакета оборонної підтримки

Посол ЄС: Дуже сподіваюся, що в червні буде ухвалено рішення про затвердження переговорної рамки для України

Посол ЄС в Україні Матернова вітає ініціативу громадян Словаччини зі збору коштів для закупівлі снарядів для української армії

Байден закликав Сенат проголосувати за пакет допомоги Україні

У домовленостях про ATACMS всі точки розставлені - Зеленський після розмови з Байденом

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА