Інтерфакс-Україна
16:12 28.09.2017

У партії "Наш край" пропонують рятувати держбюджет-2018 за рахунок державного апарату, а не коштів місцевих громад

2 хв читати
У партії "Наш край" пропонують рятувати держбюджет-2018 за рахунок державного апарату, а не коштів місцевих громад

Українські міста і села не розвиватимуться, якщо уряд перекладатиме на місцеві бюджети свої зобов'язання із фінансування комунальних пільг, субсидій та витрат на медицину і освіту, заявляє співголова партії "Наш край" Олександр Мазурчак.

За його словами, уряд намагається перекласти свою відповідальність на плечі місцевих бюджетів. "З одного боку, чиновники кажуть, що місцеві громади разом із децентралізацією отримують кілька повноважень і збільшення бюджету. А з іншого - переводять на місцеві бюджети купу зобов'язань, не звертаючи увагу на відсутність фінансових та інфраструктурних можливостей. Якщо уряд не знає, де взяти кошти, то нехай скоротить завищені витрати на апарат: рятувати бюджет-2018 необхідно за рахунок "мерседесів" чиновників, а не грошей громад", - заявив О.Мазурчак в ефірі каналу "Прямий".

Він зазначив, що партія "Наш край" вимагає забезпечити фінансування пільг і субсидій із ЖКГ у повному обсязі з державного бюджету, а також - забезпечити виплату субвенцій на освіту і медицину.

"Пільги та субсидії, фінансування освіти і медицини, субвенція на перевезення пільгових категорій - це державні гарантії, які не повинні фінансуватися з місцевих бюджетів. Якщо уряд вирішив перевести на місця частину витрат, то має дати і нові джерела надходжень. Але він цього не робить. Лише на компенсацію пільгового проїзду в наступному році потрібно не менше 2,5 млрд грн, субвенція на освіту має бути збільшена на 4,5 млрд грн, на медицину - на 7 млрд грн. Місцеві бюджети мають фінансувати рішення, прийняті на місцевому рівні. Соціальні гарантії держави мають фінансуватися з держбюджету", - додав О.Мазурчак.

Співголова партії "Наш край" нагадав, що зростання освітньої субвенції не передбачене, тоді як педагогам пообіцяли підвищити зарплату на 25%.

"Медична галузь вже сьогодні недофінансовується на 30%. Через відсутність державних субвенцій медикам затримують зарплату. Звичайно, міністрам не потрібні сучасна освіта і медицина в Україні, їхні діти навчаються за кордоном, а самі вони лікуються у Баден-Бадені! Тому можна перекидати всі проблеми на місцеві бюджети - нехай там думають, як платити зарплати і погашати комунальні борги", - зазначив О.Мазурчак.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Вибори всіх гілок влади у разі "умовного миру" можуть завершитися колапсом – Арахамія

Арахамія анонсував нову стратегію партії "Слуга народу" в умовах війни та допустив, що покине політику з настанням миру

Угода буде або погана, або дуже погана, або її не буде – глава "Слуги народу" в Раді Арахамія

Порошенко закликав підтримати найменування вулиці на честь Андрія Парубія у центрі Києва

Корнієнко: в умовах війни партія "Слуга народу" має посилювати роботу на місцях і підтримку людей

"Євросолідарність" та "Голос" внесли в Раду законопроєкт про перерозподіл коштів держбюджету-2026 на ЗСУ

Українці найбільше довіряють ЗСУ, ДСНС і добровольцям, найбільша недовіра до Верховної Ради, держапарату та уряду

ЄС не має одностайності щодо фінансування України на 2026-2027рр., тому єдине рішення – "репараційна позика", яке може бути ухвалено кваліфікованою більшістю – дипломат

Навроцький: я маю відчуття, що Зеленський почав сприймати Польщу як щось само собою зрозуміле

Ердоган застеріг РФ і Україну від атак у Чорному морі

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА