Інтерфакс-Україна
15:06 12.10.2017

МЗС України направив до МЗС Угорщини ноту протесту з вимогою заборонити в Будапешті акцію "Самовизначення для Закарпаття" - Клімкін

2 хв читати
МЗС України направив до МЗС Угорщини ноту протесту з вимогою заборонити в Будапешті акцію "Самовизначення для Закарпаття" - Клімкін

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін повідомив, що український МЗС направив ноту протесту до МЗС Угорщини з вимогою заборонити заплановану на 13 жовтня в Будапешті акцію під гаслом "Самовизначення для Закарпаття".

"Угорський МЗС повідомив нашому посольству про акцію 13.10 під гаслом "Самовизначення для Закарпаття". Це що, Будапешт підтримує сепаратизм? Негайно направили ноту протесту з вимогою заборонити цю провокацію!" - написав глава МЗС у своєму мікроблозі в "Твіттері" у середу ввечері.

При цьому П. Клімкін висловив упевненість, що Угорщина і надалі поважатиме територіальну цілісність України.

Як повідомляє "Радіо Свобода", із закликом вийти ввечері 13 жовтня до посольства України в Будапешті на акцію за "національне самовизначення угорців Закарпаття" виступили в угорській релігійній протестантській організації "Церква повернення додому". За словами спікера Закарпатської обласної державної адміністрації Ярослава Галаса, організатором цієї акції є праворадикальна партія "Йоббік".

За даними видання, в акції анонсовано участь двох угорських діячів, яких нещодавно не пропустили з Угорщини до України - депутат Європарламенту Крістіни Морваї і юриста Томаша Гауді-Нодя, представників "Йоббіка". У Держприкордонслужбі наприкінці вересня повідомляли, зокрема, що стосовно К.Морваї було виконано доручення СБУ про заборону їй в'їзду до України до липня 2019 року у зв'язку з тим, що в 2014 році вона відвідала окуповану частину Донбасу і викладала там підтримку керівництву бойовиків.

Як повідомлялося, 28 вересня закон України "Про освіту" вступив у силу. Закон, серед іншого, визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова, але відповідно до освітньої програми можуть викладатися одна або кілька дисциплін двома і більше мовами - державною, англійською, іншими офіційними мовами Європейського Союзу. Особам, які належать до національних меншин, гарантується право на навчання рідною мовою поряд з українською мовою в окремих класах (групах) комунальних закладах дошкільної та початкової освіти.

Міністерство закордонних справ Угорщини 26 вересня заявило про намір країни блокувати зближення України і ЄС через закон про освіту. П.Клімкін заявляв про наміри найближчим часом провести зустріч з міністром закордонних справ Угорщини в Будапешті для обговорення закону "Про освіту".

19 жовтня до України має приїхати міністр освіти Угорщини для обговорення положень та імплементації закону.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Центристи D66 перемагають на дострокових виборах у Нідерландах – ЗМІ

У Нідерландах на виборах у парламент суспільство вибрало стабільність - Климпуш - Цинцадзе

Порошенко під час передачі допомоги ЗСУ звинуватив ДССЗЗІ в тому, що залишила бригади "без очей"

Після підрахунку 99,7% голосів на виборах в Нідерландах дві партії мають майже однаковий результат – ЗМІ

У Нідерландах відкрилися виборчі дільниці на дострокових виборах у парламент

Порошенко закликав зупинити транзит російської нафти через "Дружбу"

Кличко: У Страсбурзі підписали меморандум щодо впровадження Громадських асамблей у містах України

Кличко запросив до України моніторингову місію Ради Європи щодо тиску на органи самоврядування

Україна пропонує ЄС надання їй статус спостерігача у процесі реформування Спільної аграрної політики Євросоюзу - Качка

США очікують від Угорщини відмови від нафти РФ і закликають Китай тиснути на Москву – посол США при НАТО

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА