Інтерфакс-Україна
21:55 28.10.2019

Британський парламент відкинув ініціативу Джонсона про дострокові вибори

2 хв читати
Британський парламент відкинув ініціативу Джонсона про дострокові вибори

Палата громад Великої Британії проголосувала проти висунутої британським урядом пропозиції провести в країні дострокові вибори, повідомляють в понеділок британські ЗМІ.

За дострокові вибори висловилися 299 депутатів, що на 135 менше необхідної кількості.

Прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон пропонував провести вибори 12 грудня.

Очікується, що у вівторок Джонсон знову спробує організувати в парламенті голосування щодо виборів. Перші дві його ініціативи - 4 і 9 вересня - не набрали достатньої кількості голосів.

Для того, щоб уряд зміг організувати дострокові вибори у Великій Британії, йому була потрібна підтримка двох третин членів палати громад, тобто 434 депутатів. У Консервативної партії Бориса Джонсона в палаті громад 288 місць.

Лейбористи заявляли, що підтримають вибори тільки в разі, якщо уряд виключить можливість Brexit без угоди з Брюсселем, а ЄС дасть згоду на продовження термінів Brexit.

Водночас, Шотландська національна партія і Ліберальні демократи виступають за те, щоб провести вибори раніше, ніж того хотів Джонсон - 9 грудня.

Останні опитування у Великій Британії показують, що в своїй більшості британські піддані виступають за дострокові вибори. Так, опитування Ipsos Mori свідчить, що 44% респондентів вибори підтримують, а 27% виступають проти. Одночасно, в опитуванні YouGov, вибираючи між виборами і новим референдумом з Brexit, 35% опитаних підтримали вибори, 40% - референдум.

Пропозиція Джонсона про дострокові вибори прозвучала після того, як минулого вівторка палата громад відкинула пропозицію уряду про завершення за три дні розгляду питання про ратифікацію угоди з Brexit.

В результаті Джонсон 20 жовтня попросив у Брюсселя відстрочення з терміну виходу Великої Британії з Євросоюзу до 31 січня 2020 року. Раніше він запевняв, що "швидше помре в стічній канаві", ніж проситиме ЄС стосовно перенесення Brexit.

 

 

ОСТАННЄ

КНР може змусити Путіна сісти за стіл переговорів – Сікорський

Порошенко: Ратифікація угоди – спроба виходу з кризи у відносинах між Україною та США

Глави МЗС 7 країн, які постраждали від Мюнхенської змови, пакту Молотова-Ріббентропа та Ялтинської системи, застерегли від умиротворення агресора

Єрмак: Найбільший внесок у перемогу над нацизмом зробили українці, США, Велика Британія та інші союзники

Фракція "Європейська солідарність" обговорила угоду щодо створення інвестиційного фонду Україна-США з дипломатами та експертами

США намагаються зосередитися на тому, як би виглядало довгострокове врегулювання війни і вважають, що РФ вимагає зараз занадто багато - Венс

Профільний комітет, можливо, уточнить текст законопроєкту про ратифікацію угоди між Україною та США про копалини

Порошенко наполягає на важливості угоди про копалини з США і вимагає ознайомлення з її змістовною частиною

Климпуш-Цинцадзе: розраховуємо на новий уряд Німеччини щодо збільшення підтримки України, зокрема у військовій сфері

Орбан знову висловився проти членства України в Євросоюзі

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА