Інтерфакс-Україна
13:35 29.09.2021

КВУ: Третина партій із зареєстрованих у 2020 році в Україні - регіональні

2 хв читати
КВУ: Третина партій із зареєстрованих у 2020 році в Україні - регіональні

В Україні у 2020 році зареєстрували 16 нових політичних партій, тоді як за попередні три роки лише сім, повідомив голова Комітету виборців України (КВУ) Олексій Кошель.

"В Україні стався черговий сплеск реєстрації політичних партій. Зокрема, у 2020 році в Україні було зареєстровано 16 нових політичних партій... І ми відзначаємо таку негативну тенденцію, що фактично третина з них - це так звані регіональні політичні партії... Немає нічого поганого в тому, що реєструються політичні партії, які у своїй назві вказують регіональну приналежність, але дуже важливо, щоб у нас була сильна і стабільна партійна система", - сказав Кошель на презентації дослідження КВУ "Вплив чотирьох років державного фінансування на розбудову політичних партій в Україні" в середу.

Водночас він звернув увагу на те, що в 2017-му і 2019 роках було зареєстровано лише три нові політичні партії, а в 2018-му - одну. Хоча, за словами голови КВУ, досить велику кількість політсил було зареєстровано в попередні роки: наприклад, у 2016-му було 42 нові партії, а в 2015-му - 78.

"Станом на 1 січня 2021 року в Україні зареєстровано 365 політичних партій. Це досить велика кількість. Україна є одним з лідерів у Європі за кількістю політичних партій. Однак варто зазначити, що не всі вони живуть реальним партійним життям. Переважна більшість перебуває у форматі "повної сплячки", і ми можемо сміливо класифікувати їх як мертві політичні партії, тому що доволі часто вони не беруть участі ні в загальнонаціональних, ні в місцевих виборах", - уточнив Кошель.

За даними КВУ, на позачергових парламентських виборах у 2019 році лише 21 політична партія оприлюднила списки, тобто понад 300 політсил проігнорували цю форму прямого народовладдя. Водночас 194 партії заявили про свою участь у місцевих виборах 2020 року, однак частина з них здійснювала свою діяльність формально й висувала незначну кількість кандидатів.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Членом фракції "Голос" може стати політолог Давидюк замість Рущишина

Посол ЄС в Україні: поговорили з генпрокурором про необхідність незалежного функціонування НАБУ та САП

"Євросолідарність" вимагає від уряду призначити головою БЕБ переможця конкурсу Цивінського - Геращенко

Сенатори Шахін та Грем видали заяву із закликом до України продовжувати боротьбу з корупцією

УЗАГАЛЬНЕННЯ: Закон щодо НАБУ/САП набув чинності, західні політики заявляють про загрози для євроінтеграції; географія протестів шириться; Зеленський анонсує новий законопроєкт з нормами для незалежності антикорупційних інституцій

Качка обговорив з експертним середовищем ситуацію довкола НАБУ та САП і пошук оптимальних рішень для євроінтеграції України

Порошенко стверджує, що отримав від Держфінмоніторингу замість підстав для введення санкцій публікацію, яку розміщував у себе Портнов

Метою прийняття закону про НАБУ\САП є руйнування руху України в Європейський Союз, переконаний Порошенко

Єрмак і Ердоган обговорили необхідність зустрічі на рівні лідерів України, США та РФ

Політики та громадські діячі заявляють про загрози для євроінтеграції, який несе законопроєкт щодо НАБУ і САП

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА