16:55 17.10.2024

Асоціації промисловців вимагають відновити фактичне бронювання працівників

4 хв читати
Асоціації промисловців вимагають відновити фактичне бронювання працівників

Асоціації промислових, видобувних підприємств, виробників будматеріалів та цементу вимагають відновити бронювання співробітників, яке фактично зупинилося після припинення урядом процесу надання підприємствам статусу критично важливих.

"Після того, як президент звернув увагу, що втричі зросла кількість заброньованих, Кабінет Міністрів ухвалив протокольне рішення про зупинення визнання підприємств критично важливими. Наголошую, що йдеться про нові підприємства, а не про ті, які визнані критичними для економіки країни вже давно і мають лише підтверджувати цей статус. Але фактично на рівні Мінекономіки весь процес бронювання поставлено на паузу, розповів на пресбрифінгу в агентстві "Інтерфакс-Україна" президент ВП "Укрметалургпром" Олександр Каленков.

Промислові підприємства зазнають серйозної кадрової кризи. За словами Каленкова, для виробничих компаній бронювання 50% працівників недостатньо, оскільки штат на підприємствах вже є максимально оптимізованим. Робота на складному виробництві потребує певної кваліфікації і швидко замінити мобілізованих працівників неможливо.

"Люди не йдуть до нас працювати, тому що ми працюємо прозоро. Представники ТЦК просто йдуть на початку дня на нашу прохідну, де щодня проходить тисяча людей, роздають повістки і виконують план роботи на місяць вперед. Це призводить до того, що до нас не йдуть працювати, бо бояться, що ми не встигнемо їх забронювати і їх заберуть наступного ж дня.

Ще складніша ситуація із наймом співробітників на підприємствах у регіонах, близьких до зон бойових дій, повідомив виконавчий директор Української асоціації виробників феросплавів (УкрФА) Сергій Кудрявцев.

"Ми б хотіли збільшити відсоток заброньованих працівників. Підприємство, розташоване в зоні бойових дій, не має можливості замінити мобілізованого співробітника. Ми неодноразово зверталися до Міноборони про збільшення частки бронювання хоча б до 70%", – зазначив він.

Також важливо дозволити підприємствам самостійно керувати процесом бронювання щодо зміни розподілу броні серед співробітників та уточнення списків, залежно від потреб підприємств, вважає Кудрявцев.

Зміни мають бути внесені і до самого процесу визнання підприємства критично важливим, зазначив голова Асоціації виробників цементу України "Укрцемент" Павло Качур. За його словами, процес підтвердження статусу критичності має бути автоматичним на основі встановлених критеріїв.

Однією з фундаментальних проблем із механізмом бронювання є відсутність систематичної інформації про кількість підприємств та їхнього штату в Україні, наголосив президент Всеукраїнської спілки виробників будматеріалів Костянтин Салій.

"За три роки можна було зробити систему, де прем'єр-міністр та профільні міністерства бачили б свої галузі та які підприємства є критичними, і могли автоматично сповіщати керівників про плани. Ніхто не знає, скільки у нас підприємств середньої ланки, які дійсно є критичними. Але в уряді відсутні відповідальні особи, які б вели комунікацію і моніторили б ситуацію. У нас є ціле міністерство з цифровізації, цифровізуйте ці процеси", – наголосив експерт.

Крім того, процеси бронювання співробітників у галузі добувної, металургійної промисловості та супутніх сфер потребують спеціалізованого підходу із урахуванням специфіки роботи їхніх фахівців, вважає представник Національної Асоціації добувної промисловості України (НАДПУ) Георгій Попов.

За його словами, нинішніх термінів бронювання часто недостатньо, оскільки окремі проєкти в цих сферах тривають до п'яти років і потребують висококваліфікованих фахівців.

"Підтримую пропозиції колег: потрібні правильний процес цифровізації, потрібен спеціалізований підхід до галузі, із урахуванням її специфіки та відмінностей від іншого бізнесу. На початку повномасштабної війни багато говорили про бронювання фахівців IT-галузі. Однак не варто забувати, що видобувний бізнес, гірничо-металургійний комплекс відповідають за левову частку податкових надходжень, "білого" працевлаштування та валютної виручки", – наголосив він.

Представники асоціацій закликали уряд, Офіс президента та профільні міністерства відновити фактичне бронювання, провести аудит критичних підприємств у найкоротші терміни, щоб уникнути зупинення роботи маси компаній та заводів, які забезпечують суттєві податкові надходження та важливі для обороноздатності країни матеріали.

"Підтримуючи рішення президента, що потрібно навести лад у процесі бронювання, ми звертаємося до Кабінету Міністрів із проханням вирішити проблеми у цій сфері. Не зупиняти процеси, а провести аудит і розібратися, звідки за пів року стільки заброньованих. Якщо нинішня ситуація затягнеться на дні та тижні, то це призведе до зупинки нашої роботи", – резюмував Каленков.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Низка онлайн-ритейлерів продукції Apple провела "чорну п'ятницю" із порушеннями - дослідження

Більшість українських експертів уважає міжнародний імідж країни скоріше позитивним - Центр Разумкова

Експерти назвали ефективний діалог із Трампом найважливішим завданням української дипломатії

Український бізнес під час війни виконує більше функцій, ніж зазвичай – пресконференція

Україна має створити законодавчу базу для виборів під час війни, переконані експерти

Підготовка та проведення виборів становить серйозні ризики для України - експерти

ТСК ВР звертає увагу на низький рівень військової підготовки мобілізованих - нардеп

Майже 70% українців вважають, що вітчизняна освіта потребує реформування - опитування

Кожен четвертий опитаний не підтримує держзаходи проти тих, хто намагається відстрочити мобілізацію вступом до вишу

Половина українців негативно ставляться до запровадження 12-річного навчання у школах - опитування

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА